ГоловнаПолітика

Колесніченко: закон про мови затвердять у липні

Більшість бажає ухвалити цей законопроект до початку літніх канікул.

Колесніченко: закон про мови затвердять у липні
Фото: Макс Левин

Нардеп від Партії регіонів Вадим Колесніченко повідомив, що парламентська більшість налаштована ухвалити в цілому законопроект про мовну політику до кінця поточної десятої сесії (завершується 7 липня).

Про це він сказав журналістам.

"Верховна Рада в особі більшості бажає затвердити цей законопроект до відходу на літні канікули. За регламентом усі можливості для цього є", - заявив Колесніченко.

При цьому парламентарій засумнівався в тому, що Рада встигне розглянути законопроект у другому читанні на пленарному тижні 19-22 червня.

Водночас голова комітету Верховної Ради з питань духовності та культури Володимир Яворівський (БЮТ) повідомив, що комітет проведе слухання щодо цього законопроекту 20 червня.

"20 числа комітет проведе слухання за участю першого президента України Леоніда Кравчука, члена Венеціанської комісії Марини Ставнійчук та Івана Дзюби, а також інших небайдужих українців", - сказав депутат.

За словами Яворівського, нині до другого читання проекту закону надійшло близько 450 поправок.

При цьому він нагадав, що термін подачі поправок завершується 19 червня.

Парламентарій зазначив, що до законопроекту багато зауважень є в головного науково-експертного управління Ради.

У коментарі журналістам Яворівський висловив упевненість, що 19-22 червня Рада не розглядатиме цей законопроект у другому читанні.

Водночас він не відкинув, що це може статися на пленарному тижні 3-6 липня.

Нагадаємо, 5 червня Рада в першому читанні ухвалила законопроект № 9073 про засади державної мовної політики.

Проект встановлює офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter