ГоловнаПолітика

Янукович підписав закон про заборону куріння

Закон набуде чинності через шість місяців.

Янукович підписав закон про заборону куріння
Фото: bigpicture.ru

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким заборонено куріння в громадських місцях.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Курити тютюнові вироби, електронні сигарети та кальяни буде заборонено в приміщеннях закладів ресторанного господарства, органів державної влади, місцевого самоврядування, інших державних установ, а також на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Раніше редакція закону "Про заходи щодо запобігання і скорочення споживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" передбачала, що в закладах громадського харчування мінімум 50% площі їх торговельних залів має бути відведено для обслуговування осіб, які не курять.

Згідно з підписаним законом, заборонено, крім спеціально відведених для цього місць, куріння в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, в приміщеннях готелів, гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Хороший особистий приклад народу подає Президент України. Він не курить сам і пропагує здоровий спосіб життя. Це важливо, щоб лідер народу власним способом життя подавав приклад молоді— Ганна Герман, радник Президента

Документ зобов'язує власників або орендарів відповідних приміщень відводити спеціальні місця для куріння, сукупна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення.

Крім того, такі місця має бути обладнано витяжкою, а також у них повинна бути розміщена інформація про шкоду куріння.

Закон встановлює відповідальність за порушення відповідних правил.

Зокрема, за розміщення попільничок або куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства з порушника стягуватимуть штраф від 1 тис. до 10 тис. гривень.

Такий самий штраф встановлено за невиділення спеціальних місць для куріння і необладнання їх витяжкою.

Закон набуває чинності через шість місяців із дня опублікування.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter