ГоловнаПолітика

МОЗ не заперечує, щоб Тимошенко здавала кров німецькому лікарю

У відомстві зазначили, що одна проба все ж залишиться в українській лабораторії.

МОЗ не заперечує, щоб Тимошенко здавала кров німецькому лікарю
Фото: www.lrp.lt

Міністерство охорони здоров'я України не заперечує, щоб забір крові екс-прем'єра Юлії Тимошенко для аналізу зробив самостійно німецький лікар.

Про це на брифінгу перед ЦКЛ "Укрзалізниці" в Харкові заявив журналістам заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов.

"І цього разу, і впродовж усіх місяців лікарі - й українська, й німецька сторона - абсолютно ніколи не заперечували, щоб було зроблено цей аналіз крові. Навпаки, ми сьогодні абсолютно згодні з тим, щоби це зробив самостійно німецький лікар, сам особисто без присутності будь-кого. І це було запропоновано", - сказав Толстанов.

При цьому він зазначив, що, відповідно до відомчих інструкцій та існуючої процедури, одна проба крові Тимошенко повинна залишитися в лікарні, її досліджуватимуть у місцевій лабораторії, другу пробу мають зберегти як контрольний зразок, третю можуть вивезти до Німеччини для проведення аналізу.

Заступник міністра зазначив, що 6 червня під час обходу таку схему проведення аналізу крові запропонували Тимошенко, проте вона відмовилася.

"Ніяких заперечень ані з боку наших медичних фахівців, ані з боку уряду нашої держави щодо взяття цієї крові та вивезення її за межі країни не існує", - наголосив Толстанов.

Він спростував заяви захисту Ю. Тимошенко про те, що головний лікар ЦКЛ "Укрзалізниці" Михайло Афанасьєв намагався приховати інформацію про те, що Тимошенко вимагала провести аналіз крові.

Джерело: УНИАН
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook