ГоловнаПолітика

Литвин став на захист української мови

Депутати педалюють це питання.

Литвин став на захист української мови

Голова Верховної Ради Володимир Литвин зазначає, що його позиція в мовному питанні полягає в тому, що в державі Україна повинна бути єдина державна мова - українська.

Про це йдеться в заяві спікера.

"У зв'язку з політичною істерикою навколо передбаченого для розгляду ВР "мовного питання" вважаю за необхідне заявити таке. Свою позицію із цього приводу голова Верховної Ради України висловлював багаторазово і публічно. Вона полягає в тому, що в державі Україна повинна бути єдина державна мова - українська".

При цьому Литвин додав, що "для задоволення своїх національно-культурних повсякденних потреб люди мають право користуватися рідною мовою".

Ми даємо свободу вивчення тих чи інших регіональних мов. І в жодному разі не порушуємо питання про державну мову. У нас єдина державна мова! І в цьому законопроекті ми всіляко її підтримуємо і підсилюємо. А ось те, що стосується регіональних мов, то нехай це питання вирішують місцеві ради— народний депутат Сергій Ківалов

"За порядок денний сесії, що передбачає розгляд "мовного питання", проголосували 309 народних депутатів, зокрема 178 - із фракції Партії регіонів, 59 - із фракції "БЮТ-"Батьківщина", 19 - із фракції "Наша Україна - Народна Самооборона", 21 - із групи "Реформи заради майбутнього", 20 - із фракції Народної партії і 12 позапартійних парламентаріїв", - наголосив Литвин у своїй заяві.

Він акцентував, що "публічно неодноразово, зокрема на засіданні погоджувальної ради", пропонував народним депутатам "не педалювати теми, які є дражливими і несуть загрозу розколу і протистояння в суспільстві".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter