ГоловнаПолітика

У Європі жахаються корупції під час підготовки до Євро-2012

Відкати на більшості проектів становлять до 40%.

У Європі жахаються корупції під час підготовки до Євро-2012
Фото: luxury-kiev-apartment.com

Проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні символізує все, що негаразд у країні, стверджує в блозі на сайті Financial Times експерт Ендрю Вілсон (European Council on Foreign Relations).

"Корупція розквітла пишним цвітом, зокрема під час підготовки до турніру", - пише автор. ВВП в Україні на душу населення - 7200 доларів на рік, але на Євро-2012 вже витрачено більше, ніж британці на Олімпіаду в Лондоні. "За чутками, відкати на більшості проектів становлять до 40%", - йдеться в статті.

Суд над Юлією Тимошенко акцентував на відсутності верховенства закону, пише автор. "Україна завжди була олігархічною державою, а тепер часто нагадує мафіозну", - стверджує автор, згадуючи про рейдерство і непомірно завищені ціни на готельні номери.

"Чи слід бойкотувати Євро-2012?" - запитує автор. На його думку, перенесення матчів до Польщі було б непрактичним кроком. "А якщо на дорогих місцях буде менше іноземних політиків - це не катастрофа. У кожному разі не варто удостоювати Януковича і його міністрів ані рукостисканнями, ні шансами сфотографуватися разом", - пише експерт.

На думку Вілсона, єврочиновники повинні довести простим українцям, що європеїзація змінить повсякденне життя на краще: "Право на мітинги за останні кілька років звужене, українські поліцейські, особливо дорожні інспектори, сумно відомі своєю корумпованістю".

Проте бойкот - не єдиний інструмент ЄС: "Візові санкції стосовно чиновників, які були причетні до вироку Ю. Тимошенко, можуть приборкати деяких корумпованих клептократів", - вважає автор. Він вітає той факт, що підписання угод про асоціацію та вільну торгівлю між ЄС і Україною відкладено "до припинення політичних судилищ".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter