ГоловнаПолітика

Луценко назвав "правовим ідіотизмом" процес над ним

Екс-міністр вирішив не дебатувати, а звинувачувати.

Луценко назвав "правовим ідіотизмом" процес над ним
Фото: Макс Левин

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час виступу на стадії дебатів у розгляді Апеляційним судом Києва його апеляції зосередився на вказівках порушень, допущених в процесі його засудження.

"У своєму виступі в дебатах я не буду дебатувати, я буду звинувачувати", - сказав він.

Як підкреслив Луценко, у нього є всі підстави звинувачувати керівництво Генеральної прокуратури за подання про арешт, який є, на переконання Луценка, незаконним.

Він пояснив, що у слідства не було жодних підстав змінювати йому запобіжний захід. "Я звинувачую в тому, що мене антиконституційно, всупереч КПК, заарештували 26 грудня", - заявив Луценко.

Також екс-міністр звинуватив Печерський райсуд Києва і його голову Інну Отрош "у фальсифікації комп'ютерного відбору, який нібито визначив для розгляду справи суддю Вовка".

Луценко пояснив, що суддя Сергій Вовк не мав бути допущений до комп'ютерного відбору, тому що тоді він сам був фігурантом кримінальної справи.

Таким чином, заявив Луценко, Генпрокуратура призначила суддю, яким можна було маніпулювати і говорити: "Саджай Луценка або сядеш сам".

"Це неможливо, це правовий ідіотизм", - підкреслив він.

Крім того, Луценко звинуватив Печерський райсуд у грубому порушенні його конституційних прав, а саме - коли під час судового слідства не були допитані 50 свідків зі сторони обвинувачення.

Луценко пояснив це тим, що свідків не викликали, оскільки вони не могли надати фактичні дані, які підтверджують його провину.

Також він звинуватив Печерський райсуд в тому, що за час свого перебування під вартою був позбавлений належної медичної допомоги.

Аналогічне звинувачення Луценко висунув і керівництву Лук'янівського СІЗО.

Незабаром після виступу екс-міністра судді пішли на обідню перерву до 14:00.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter