ГоловнаПолітика

Кужель: Тігіпко видавав зарплату в конвертах

Сергія Тігіпка звинуватили в лицемірстві.

Кужель: Тігіпко видавав зарплату в конвертах
Фото: ukranews.com

Екс-заступник голови "Сильної України" Олександра Кужель розповіла, що в партії, яку очолює Сергій Тігіпко, платили зарплату нелегально.

Про це вона розповіла, виступаючи 15 травня в Києві перед підприємцями на Національному форумі профспілкових, громадських організацій і підприємництва, пише "Дело".

"Той самий пан Тігіпко, я можу про це розповісти, він усім нам виплачував тільки в конвертах заробітну плату. А в цей час виходив в ефір і говорив, що треба платити офіційно. Вони всі брешуть", - сказала Кужель.

Ці слова прозвучали в контексті проблеми тіньової зайнятості у підприємців-платників єдиного податку. Кужель вважає, що в нинішньому вигляді єдиний податок "не може існувати, бо створює корупційний ринок виплат заробітної плати".

На мій погляд, однією з найболючіших проблем у трудових відносинах є те, що близько 40% заробітної плати виплачують нелегально— Сергій Тігіпко

Кужель також розповіла про плани об'єднаної опозиції щодо проблем із нелегальними зарплатами.

"Є пропозиція. Ми підготували закон, який пропонує знизити єдиний соціальний внесок на 45%. Він виходить в суму 20% - це як попередній крок", - розповіла екс-глава Держкомпідприємництва. В 1990-ті Кужель доклала руку до створення спрощеної системи оподаткування, яка діяла до 1 січня 2012 року.

Далі опозиційні депутати хочуть об'єднати всі фонди в один. На адмініструванні податків тоді можна буде заощадити до 30% цих податків. "Якби ви знали, як вони їх дерибанять ... За Галицьким — мільйон євро було тільки в сейфі", - сказала Кужель.

Також вона зазначила, що ні для кого не секрет, що сьогодні "спрощенці" взагалі офіційно не беруть на роботу людей, а платять їм відсотки від реалізації.

Нагадаємо, Олександра Кужель зі скандалом пішла з партії "Сильна Україна". "Я свій вибір зробила, і це вибір свідомий. Я 17 років життя присвятила створенню середнього класу в Україні, тож не можу увійти в команду, яка знищує цей клас", - заявила тоді Кужель.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter