ГоловнаПолітика

Тігіпко введе дев'ять рівнів зарплати

Віце-прем'єр хоче збільшити відрахування до Пенсійного фонду.

Тігіпко введе дев'ять рівнів зарплати
Фото: Макс Левин

Віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко обіцяє домогтися введення фіксованих рівнів заробітної плати залежно від кваліфікації працівника.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання користувачів соціальної мережі Facebook.

"На мій погляд, однією з найскладніших проблем у трудових відносинах є те, що близько 40% заробітної плати виплачують нелегально. Це означає, що з неї не сплачують соціальні внески, в т. ч. до Пенсійного фонду. А працівники не мають соціальної захищеності, їм не нараховується пенсійний стаж. Із часом вони можуть мати проблеми. А не дай Бог якісь травми або аварії - вони залишаються один на один із проблемою", - заявив він.

№Ми вносимо чотири законопроекти, які передбачають введення 9-ти рівнів захищеної заробітної плати залежно від кваліфікації. Тобто директор підприємства не зможе поставити собі заробітну плату 1100 грн. На такій зарплаті зможе бути прибиральниця", - пояснив Тігіпко.

Водночас віце-прем'єр зазначив, що обговорити відповідні законопроекти планують після виборів до Верховної Ради.

"Другою нормою ми значно збільшуємо відповідальність за нелегальне робоче місце. Там також багато інших пропозицій. Але до обговорення цих законів ми перейдемо відразу після виборів. Тому що я вважаю, що нам не вистачить часу для обговорення колосально важливої для країни проблеми", - резюмував він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter