ГоловнаПолітика

Затримання Загіда Краснова пов'язали з політикою

Справа про ДТП 2008 року "раптово виринула" за 2,5 місяця до реєстрації кандидатів у народні депутати.

Затримання Загіда Краснова пов'язали з політикою
Загид Краснов

Громадська організація "Громадська сила" заявила про політичний характер затримання свого лідера Загіда Краснова.

Керівник прес-служби Оксана Каратаєвська заявила, що нинішня ситуація доводить, що в Україні триває переслідування політичних лідерів.

"Як відомо, Загід Краснов - один з найрейтинговіших політиків Дніпропетровська, людина, яку знають не завдяки словам, а завдяки реальним справам, - наголосила вона. - Його затримання у давно, причому двічі, закритій справі підтверджує це. Ми маємо відповідний документ, у якому інший учасник ДТП Дмитро Терехов заявляє про відсутність у нього будь-яких претензій до Загіда Краснова. Ми вважаємо, що ця справа має суто політичний підтекст".

До такої самої думки схиляється й адвокат Краснова Дмитро Дубцов.

"Це стовідсотково політична справа. З 2008 року кримінальна справа про ДТП роками лежала в архіві Генеральної прокуратури України. За 2,5 місяця до реєстрації кандидатів у народні депутати вона раптом виринула у Дніпропетровському УВС", - акцентував Дубцов.

Адвокат наголосив, що справу неодноразово закривали, існує низка експертиз, результати свідчать про невинуватість Краснова.

За словами Дубцова, була єдина версія про те, як сталася ДТП: потерпілий Терехов перед машиною Краснова раптово здійснив поворот, через що і сталося зіткнення.

"Хочу підкреслити, що Загід Краснов потрапляє під амністію - це дуже принциповий факт, - зазначив Дубцов. - Відповідний закон був підписаний Президентом у 2011 році. Знаючи про це, знаючи про те, що справу буде закрито, Краснова все одно затримують, ось що обурює".

Нагадаємо, міліція затримала Краснова сьогодні у Дніпропетровську.

2008 року за фактом ДТП за участю Краснова було порушено кримінальну справу, яку закрило 2009 року Головне слідче управління МВС України.

Краснова затримано у зв'язку з тим, що Генеральна прокуратура ухвалила рішення про відновлення слідчих дій у цій кримінальній справі.

За даними прес-служби прокуратури Дніпропетровської області, ГПУ скасувала постанову про закриття кримінальної справи, оскільки не було усунено суперечностей між двома технічними експертизами ДТП і виявлено невідповідності під час установлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, яких зазнав потерпілий.

Генеральна прокуратура також перекваліфікувала кримінальну справу з ч. 1 ст. 286 на ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України.

2008 року Краснов потрапив у ДТП, у якому зіткнулися дві машини, за кермом однієї був Краснов. Обидва водії отримали травми.

2010 року Краснов балотувався на посаду міського голови Дніпропетровська.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter