ГоловнаПолітика

Кабмін урегулював отримання інформації

Проект закону розроблено з метою приведення деяких законодавчих актів у відповідність із законами України.

Кабмін урегулював отримання інформації
Фото: pravo.ru

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" (у новій редакції) та Закону України "Про доступ до публічної інформації", який регулює питання отримання інформації.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

Проект закону розроблено з метою приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із законами України "Про інформацію" і "Про доступ до публічної інформації". Документ, зокрема, пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, Кримінальний кодекс України, Цивільний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України та до 53 законів.

"Документ пройшов широке громадське обговорення, зокрема під час засідання "круглих столів", громадських презентацій, на засіданні колегії та громадської ради Держтелерадіо", - повідомляє прес-служба.

Законопроект, окрім іншого, передбачає відповідальність за неопублікування інформації, неправомірне обмеження доступу до неї, незаконну відмову в прийнятті та розгляді звернення громадян.

Також документом нормовано питання публікації та надання інформації правоохоронними структурами, зокрема міліцією, прокуратурою, державними органами приватизації тощо.

Законопроектом розширено і перелік випадків, коли журналісти не несуть відповідальності за оприлюднені відомості, в тому числі, якщо вони є дослівним відтворенням публічних виступів і повідомлень суб'єктів владних повноважень, фізичних і юридичних осіб.

Нагадаємо, Закон "Про доступ до публічної інформації" набув чинності 9 травня 2011 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram