ГоловнаПолітика

Екс-сусідка по камері Тимошенко дала інтерв'ю

Мешкаючи з екс-прем'єром, Абаплова відчувала фізичний і моральний дискомфорт.

Екс-сусідка по камері Тимошенко дала інтерв'ю
Юлия Абаплова
Фото: http://pravo-kiev.com

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка відбуває покарання в харківській колонії, перебуває в таких умовах, про які чимало ув'язнених можуть тільки мріяти.

Про це сказала

колишня співкамерниця Тимошенко Юлія Абаплова в інтерв'ю київській газеті "Право".

"Це зовсім інші "умови утримання", як тут кажуть. Люди, які потрапили до в'язниці, та й деякі, вочевидь, на волі, можуть тільки мріяти про такі умови. Де у в'язниці і СВЧ-піч, холодильник, душ, плазмовий телевізор, меблі, посуд і так далі", - зазначила Абаплова.

За словами Абаплової, спочатку вона була рада, що стане сусідкою Тимошенко, але, мешкаючи з екс-прем'єром, вона відчувала дискомфорт фізичний і моральний.

Колишня сусідка по камері Тимошенко стверджує, що попросила перевести її в іншу камеру тому, що боялася бути втягнутою в політичні інтриги. У четвер, за даними пенітенціарної служби, засуджену

Абаплову перевели в інше відділення, а відповідно, і в інше житлове приміщення установи.

"Окрім того, що немає свободи, з'явився ще й політичний фактор. Удома... Тобто там, на волі... я жила своїм життям і не надто цікавилася політикою. А тут раптово я була втягнута в цей вир - і розумію, що мене всі хочуть якось використати", - сказала вона.

Абаплова розповідає, що Тимошенко дійсно часто скаржилася на біль у спині і минулої п'ятниці збиралася їхати в лікарню "Укрзалізниці", яку МОЗ обрала для її лікування, але потім передумала.

"У лікарню вона збиралася їхати - це точно. Просила мене зібрати і підготувати її речі. Я все акуратно зібрала і склала перед входом, а що вже потім почалося - я просто не розумію. Спочатку зібралася їхати, а потім раптово відмовилася. Я в цій політиці особливо не тямлю, може, їй це навіщось треба, але я цього не розумію", - розповідає колишня сусідка по камері екс-прем'єра.

Абаплова не дуже вірить у те, що

екс-прем'єр, оголосивши голодування, дійсно нічого не їсть.

"Холодильник там (у камері) повністю заповнений продуктами. Голодування у в'язниці - це коли голодуючого обов'язково переводять у карцер, щоб там реально бачити, що він нічого не їсть, і як спосіб залякування чи що, щоб припиняв голодувати. А так - у камері, з продуктами - яке голодування... Юлія Володимирівна любить смачно поїсти і стежить за собою", - розповідає Абаплова.

За її словами, ув'язненій Тимошенко постійно передають свіжі продукти і страви з дорогих ресторанів.

"Тимошенко постійно передають усе найсвіжіше і дороге, багато продуктів і страв з етикетками дорогих кафе і ресторанів. Воду передають питну... А які страви вона хоче, замовляє, такі й приносять", - сказала Абаплова.

Колишня сусідка по камері також повідомила, що Тимошенко у вихідні багато пише, а в камері не господарює.

"У вихідні вона багато пише щось за кухонним столом. А прибираю і пораюся сама по господарству. Вона мені не допомагає. А навпаки, просить приготувати чай, часто лежить у ліжку, і я його туди їй подаю. Ну, я не маю якогось жалю. Часу тут дуже багато, і вона начебто хворіє і каже, що спина болить. Я намагаюся допомагати їй у всьому. Тобто намагалася. Волосся допомагаю фарбувати, хоча фарба в колонії "заборонена", але, мабуть, адміністрація заплющує очі на це", - розповіла Абаплова.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram