ГоловнаПолітика

У ПАРЄ схвалили новий КПК, але очікують експертизи

Співдоповідачі Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо України Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін привітали ухвалення в українському парламенті нового Кримінально-процесуального кодексу.

У ПАРЄ схвалили новий КПК, але очікують експертизи

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради Європи.

Водночас через велику кількість поправок до проекту кодексу співдоповідачі попросили Президента України підписати цей документ, щойно отримавши від

Ради Європи запевнення в тому, що цей кодекс повністю відповідає європейським стандартам і нормам.

"Новий

Кримінально-процесуальний кодекс, який повністю відповідає європейським стандартам, у разі його повної реалізації без застережень, буде важливим кроком у вирішенні певних проблем в українській судовій системі, які були відображені в Резолюції ПАРЄ 1832 (2012) (від 26 січня 2012 року, - Ред.)", - зазначили співдоповідачі ПАРЄ.

Вони також заявили, що готові продовжувати діалог з українською владою, щоб вирішити інші проблеми, порушені в резолюції.

У повідомленні також зазначено, що із цією метою співдоповідачі ПАРЄ планують відвідати Україну 14-18 травня цього року.

Нагадаємо,

Верховна Рада ухвалила новий Кримінально-процесуальний кодекс України сьогодні вранці. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат із 283 зареєстрованих у сесійній залі.

Парламент розглядав КПК

у другому читанні чотири дні, починаючи з 10 квітня. Однак якщо 10 і 11 квітня засідання ВР оголошували закритими, то пленарне засідання, яке розпочалося о 10:00 12 квітня, завершилося лише 13 квітня близько 4:10 ранку.

Усього в кодекс внесли понад 3700 поправок.

Сьогодні Президент України Віктор Янукович заявив, що надішле КПК міжнародним експертам для повторної експертизи.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter