ГоловнаПолітика

Міністра Тимошенко посадили на три роки

Колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища України Георгія Філіпчука, який працював в уряді Юлії Тимошенко, засуджено до трьох років позбавлення волі за перевищення влади.

Міністра Тимошенко посадили на три роки

Відповідне рішення ухвалив сьогодні суддя Солом'янського районного суду Києва Володимир Мельник.

"Суд визнав винним Філіпчука за частиною третьою статті 365 Кримінального кодексу України, засудивши його до трьох років позбавлення волі і змінивши запобіжний захід із підписки про невиїзд на утримання під вартою. Його було взято під варту в залі суду і відправлено в ізолятор", - повідомив адвокат екс-міністра Микола Шупеня.

Він пояснив, що Філіпчука засудили за перевищення влади і посадових повноважень під час укладання угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers про надання Мінприроди консультацій з приводу розірвання угоди, укладеної між урядом України і компанією Vanco International ltd. про розробку шельфу Чорного моря.

Адвокат зазначив, що подаватиме апеляцію, оскільки вважає "абсурдним" рішення суду.

Шупеня сказав, що його клієнт виконував доручення Кабміну, зокрема екс-прем'єра Юлії Тимошенко."Там були окремі доручення і прем'єр-міністра, і розпорядження Кабінету Міністрів, причому неодноразові. Усі ці матеріали ми брали із собою, їх досліджував суд, але, на жаль, не врахував", - сказав адвокат.

Як повідомляли, у грудні 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram