Головна

Герега: Київрада сьогодні не планує розглядати "мовне" питання

Мораторій на введення російської мови не пройшов узгодження, його скерували на доопрацювання.

Герега: Київрада сьогодні не планує розглядати "мовне" питання
Фото: Макс Левин

Сьогодні на засіданні не розглядатимуть питання про накладення мораторію на запровадження російської мови як регіональної в Києві.

Про це на брифінгу повідомила секретар Київської міської ради Галина Герега.

Також, за її словами, сьогодні не розглядатимуть питання про надання російській статусу регіональної, повідомляє УНН .

"Такий проект рішення (мораторій на введення російської мови як регіональної в Києві) розглядали в комісіях, але процедурно він не пройшов узгодження,  тому його скерували на доопрацювання. Іншого змісту проект рішення надійшов до нас вчора, ми його зареєстрували і відправили процедурно пройти регламент. На сьогодні він процедуру регламенту не пройшов, відтак до порядку денного засідання його не внесено", - зауважила вона.

Також мовне питання, за словами Герега, піднімали і на засіданні президії, де глава фракції Партії регіонів дав відповідь, що питання не на часі і політизувати засідання міської ради не доречно.

Мовне питання є дуже чутливим для суспільства, адже українська мова має особливий політично-правовий статус, який піднесено до рівня конституційної норми— Віктор Янукович, Президент України

"Ми не дамо можливості політикам піаритися на тих рішеннях, яких очікують кияни", - зазначила секретар Київради.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що біля головного входу в мерію проходить мітинг проти запровадження в столичних школах російської мови, біля "чорного" - зібралися активісти, які вимагають захистити Гостинний двір.

Як відомо, сьогодні, 20 вересня, відкривається 10 сесія V скликання Київради.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook