Головна

Компанія Ахметова розпочала підготовку до реконструкції київського ЦУМу

Відкриття універмагу заплановано на 2015 рік.

Компанія Ахметова розпочала підготовку до реконструкції київського ЦУМу
Фото: Lb.ua

Компанія ЕСТА Холдинг розпочала підготовчі роботи до проекту реконструкції київського ЦУМу з реставрацією його головних фасадів.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Роботи виконують фахівці найбільшої європейської будівельної компанії Strabag.

У рамках підготовчих робіт демонтували технічно застаріле й непридатне для подальшої експлуатації інженерне обладнання. Йдеться про електрообладнання (дроти, світильники, розподільні щити), вентиляційне обладнання, встановлене в 1970-х, системи пожежної безпеки, що були в аварійному стані, системи водопостачання, каналізації та теплопостачання.

"Для демонтажу зазначених інженерних систем зняли обшивку стін, стель і колон. Також демонтували технічно застарілі ліфти і ескалатори та розібрали частину перегородок в аварійному стані. Щоб виключити ймовірність просідання внутрішнього двору, укріплено аварійний підвал будинку. Найхарактерніші елементи інтер'єру ЦУМу, такі як мармурові сходи, розібрали та законсервували для подальшого використання в інтер'єрі реконструйованого універмагу", - повідомляє компанія.

Зараз комплекс підготовчих робіт наближається до завершення, триває робота з організації майбутнього будівельного майданчика, зокрема, підготовка до встановлення паркану, регулярно вивозять сміття і прибирають територію.

"Ми хочемо якомога швидше відкрити оновлений ЦУМ киянам і повернути універмагу статус головного магазину країни. Саме тому ми почали підготовчі роботи паралельно з узгодженням проекту реконструкції", - зазначив Максим Громадцов, виконавчий директор ЕСТА Холдингу.

Зараз проект реконструкції ЦУМу узгоджують в Управлінні охорони пам'яток та культурної спадщини КМДА, Міністерстві культури України й інших уповноважених органах.

Також проект доопрацьовують з урахуванням зауважень, отриманих після схвалення проекту реконструкції на Містобудівній раді Києва. Зокрема, допрацьовується доцільність використання скла на верхніх поверхах будівлі. Після цього й після отримання всіх необхідних узгоджень проект передадуть на державну експертизу. Роботи безпосередньо з реконструкції київського ЦУМу зможуть розпочати лише після її проходження.

Нагадаємо, що проектом реконструкції ЦУМу передбачено збереження історичного фасаду будівлі. Відкриття реконструйованого універмагу назначено на початок 2015 року.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook