Головна
Спецтема
Выборы в Киеве

Омельченко: парламентська більшість гальмує проведення виборів мера

Екс-голова столиці розповів, коли можуть обрати нового градоначальника.

Омельченко: парламентська більшість гальмує проведення виборів мера
Фото: Макс Левин

Парламентська більшість свідомо гальмує проведення виборів мера Києва, тому вони відбудуться щонайшвидше в грудні.

Про це заявив екс-мер столиці Олександр Омельченко.

За його словами, питання призначення виборів профільний комітет може розглянути щонайшвидше в середині вересня, тому що на початку вересня тільки відновиться робота Ради після канікул.

"Якщо комітет розгляне звернення Гереги в середині вересня, то Рада зможе ухвалити рішення про дату до кінця вересня. В такому разі вибори повинні відбутися через 60 днів з дня ухвалення парламентом постанови - це кінець листопада або грудень цього року. У такому разі, якщо вже порушено терміни виборів міського голови, правильно було б порушити і терміни виборів депутатів Київради і провести одночасне голосування. Тоді бюджет міста на 2013 рік буде формувати вже народно обрана влада, відповідальна і перед киянами, і перед державою. Але я не виключаю сценарію, за яким вибори буде призначено на кінець березня наступного року", - розповів Омельченко.

"З виборами в Києві відбулася чехарда, єралаш, яких немає більше ніде. Київ опинився фактично без Магдебурзького права - самоврядування. Це, мабуть, єдина в Європі столиця, де фактично ліквідовано районні ради та відсутній і юридично, і фізично міський голова. Це якась Божа кара над Києвом і киянами", - додав Омельченко.

Нагадаємо, 12 липня Київська міська рада достроково припинила повноваження Черновецького, який 1 червня написав заяву про відставку з посади мера.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter