Балух Володимир Григорович

Український громадський активіст

Балух Володимир Григорович

Місце народження

Володимир Балух народився 8 лютого 1971 року в селі Серебрянка Раздольненського району, Автономна Республіка Крим, Україна.

Освіта

Навчався в агроуніверситеті Сімферополя, потім працював інженером із водозбереження у місцевому колгоспі. Сьогодні Володимир Балух має дві ділянки землі, на яких він вирощує пшеницю, а також велике домашнє господарство.

Кар'єра

У 2006 та 2010 роках Володимир Балух балотувався до Верховної Ради АРК від КУН.

Володимир Балух демонстративно відмовився від набуття російського громадянства, залишившись громадянином України після березня 2014 року. Він відомий своєю проукраїнською позицією. Балух постійно зазнавав тиску з боку співробітників окупаційних силових структур та місцевої окупаційної адміністрації, зокрема за вивішування прапора України на своєму будинку та за участь у проукраїнських акціях.

Із грудня 2013 року на будинку Володимира Балуха висить український прапор. Прапор окупаційна влада знімала двічі. 30 квітня 2015 року вперше, проте Володимир Балух відбув 10 діб арешту і знову вивісив на даху свого будинку український прапор. 8 грудня 2016 року вдруге після арешту Володимира Балуха.

29 листопада 2016 року Володимир Балух розмістив табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні 18" на стіні власного будинку, яку російська окупаційна влада вимагала зняти.

Переслідування окупаційною владою Криму

30 квітня 2015 року у будинку Володимира Балуха було проведено обшук окупаційною владою, під час якого з даху будинку зняли український прапор. Підставою для обшуку стала заява про крадіжку запчастин трактора Т-74 у селі Чернишеве, що за 30 кілометрів від Серебрянки.

10 червня 2016 року Володимира Балуха засуджено Раздольненським районним судом за ст. 319 КК РФ ("Образа представника влади") до 320 годин обов'язкових робіт у зв'язку з тим, що він нібито образив співробітника поліції, який брав участь у проведенні обшуку 14 листопада 2015 року. Володимир Балух "підозрювався" у крадіжці автомобіля ВАЗ-2106. Під час "обшуку" Володимира Балуха було побито співробітниками окупаційних силових органів. Незважаючи на те, що санкція цієї статті не передбачає позбавлення волі, ухвалою Раздольненського районного суду від 11 жовтня 2016 року покарання було замінено на 40 днів позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

8 грудня 2016 року в будинку Наталії Балух, дружини Володимира Балуха, в селі Серебрянка Раздольненського району Криму, співробітниками ФСБ було проведено оперативно-розшуковий захід "Обстеження приміщення". У ході, якого, на горищі будинку, було нібито виявлено 89 "військових" набоїв калібру 5,45 × 39, виготовлених промисловим чином, з яких 19 набоїв були придатні для стрілянини. У той же день проти Володимира Балуха було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 222 КК РФ ("Незаконне зберігання та носіння вогнепальної зброї та боєприпасів"), Балух був затриманий.

12 грудня 2016 року постановою Роздольненського районного суду стосовно Володимира Балуха було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 6 січня 2017 року. Суд залишив поза увагою той факт, що процесуальні документи були складені із суттєвими порушеннями.

12 грудня 2016 року представники низки правозахисних та інших громадських організацій звернулися до керівництва Української держави із закликом прийняти всі політичні, юридичні та дипломатичні засоби для порятунку співвітчизника Володимира Балуха.

13 грудня 2016 року Балуху було пред'явлено звинувачення за ч. 1 ст. 222 КК РФ. 27 грудня 2016 року запобіжний захід був продовжений до 5 лютого 2017 року, 3 лютого - до 4 березня 2017 року, 2 березня - до 4 червня 2017 року.

МЗС України засудило продовження арешту у Криму громадянинові України Володимиру Балуху.

16 червня 2017 року Раздольненський районний суд ухвалив рішення про продовження тримання під вартою до 4 вересня 2017 року. Суд не побачив порушення права на захист у відсутності одного з адвокатів Володимира Балуха і вилучив із зали сестру підсудного, яка назвала справу сфабрикованою. Викликані раніше як свідки працівники ФСБ Росії знову не з'явилися до суду, не подавши при цьому документів, що підтверджують причину відсутності. Суддя відмовилася вимагати від ФСБ цих доказів.

4 серпня 2017 року Раздольненський районний суд анексованого Криму засудив Володимира Балуха до 3 років та 7 місяців колонії загального режиму. В останньому слові активіст заявив : "Я не хочу, щоб колись мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мені в тому, що я десь злякався, виявив слабкість".

2 жовтня 2017 року вирок Раздольненського районного суду було скасовано і справу повернули на новий розгляд.

16 січня 2018 року підконтрольний окупаційному режиму Раздольненський районний суд Криму засудив Володимира Балуха до трьох років і семи місяців в'язниці та штрафу в еквіваленті приблизно 4,5 тисячі гривень.

14 березня 2018 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок українському активісту Володимиру Балуху, на два місяці зменшивши строк позбавлення волі.

14 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування: "14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув "сили", я прийняв рішення оголосити голодування протесту, як прояв своєї особистої зневаги до окупаційного режиму що б там не було позбавити волі всіх незгодних з їхньою ординсько-феесбешною "ідеологією" людиноненависті", - написав Балух.

7 вересня 2019 року був звільнений в рамках обміну між Україною та РФ.

Посилання

02.07.2020