ГоловнаЕкономікаБізнес

Богуслаєв підтвердив продаж акцій "Мотор Січі" китайським компаніям

Китайці зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років 250 млн доларів.

Богуслаєв підтвердив продаж акцій "Мотор Січі" китайським компаніям
Фото: Економічна правда

Президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям.

Про це він розповів представникам ЗМІ 13 грудня під час їх перебування на підприємстві, передає Укрінформ.

"Я міг закрити завод, міг скоротити кількість працівників. Така проблема стояла переді мною. Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, ми поїхали і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я свої продав акції", - сказав Богуслаєв.

За його словами, разом з купівлею акцій китайці зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років 250 млн доларів.

"Вони (інвестори - ред.) нам 100 млн доларів дали. Ось це все (збірки вертольотів - ред.) робиться за Китайський рахунок.

Або б цього не було, а був би склад металу. Ще 150 млн доларів прийдуть наступного року. Якби ми їх не знайшли, то ви б тут не стояли, і я б з вами не розмовляв", - зазначив Богуслаєв.

Як повідомлялося, китайські компанії "Skyrizon Aircraft" і "Xinwei Technology Group" купують понад 50% акцій компанії "Мотор Січ". У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на купівлю інвестори зобов'язалися надати авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму 100 млн доларів. Більш ніж 25% акцій залишалися за "Укроборонпромом".

Глава концерну "Укроборонпром" Айварас Авбромавичус підтвердив, що китайські інвестори купили акції компанії "Мотор Січ", і зараз угоду перевіряє Антимонопольний комітет. Абромавичус також висловив упевненість, що угоди з такими стратегічно важливими підприємствами має контролювати держава.

Проти придбання акцій "Мотор Січі" виступали США. Там стверджували, що це сприятиме нарощуванню військових сил Китаю.

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства поставляється в більш ніж 100 країн світу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram