ГоловнаЕкономікаФінанси

ДБР оголосило про підозру колишньому в.о. голови банку "Михайлівський"

Установа гучно збанкрутувала навесні 2016 року.

ДБР оголосило про підозру колишньому в.о. голови банку "Михайлівський"
Фото: Сергей Нужненко

Державне бюро розслідувань оголосило про підозру колишньому в.о. голови правління банку "Михайлівський".

Про це повідомила заступниця голови Бюро Ольга Варченко.

Його імені Варченко не називає, але очевидно, що йдеться про Дениса Панфілова, який прийняв банк в останні дні перед банкрутством. За версією слідства, він безпідставно видав кредити кільком підставним фірмам на загальну суму близько 870 млн гривень. "Тобто у формі кредитів він просто вивів гроші з банку, завдавши великої шкоди державі", - написала Варченко.

Панфілова оголосили в розшук ще влітку 2016 року за ч.5 ст.191 (крадіжка) і ч.1 ст.218 (доведення банку до неплатоспроможності) Кримінального кодексу.

Його начальника Ігоря Дорошенка, голову правління у 2013-2016 роках, відправили під суд восени минулого року.

Нагадаємо, банк "Михайлівський" належав власнику мережі "Ельдорадо" Вікторові Поліщуку. Заклад було створено влітку 2013 року для кредитування клієнтів магазинів Поліщука.

23 травня 2016 року НБУ визнав банк "Михайлівський" неплатоспроможним. Реальна вартість активів банку склала лише 138 млн гривень, хоча на папері вони становили 5,1 млрд гривень.

Банкрутство банку стало одним із найскандальніших в Україні, оскільки значна частина його клієнтів насправді через офіси банку вкладали кошти в компанії ТОВ "Індивідуальний розрахунковий центр" (ІРЦ) і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр" за договором фінансової позики. Вклади клієнтів фінансових компаній, відповідно до законодавства України не гарантуються, і вкладники довгий час не могли отримати компенсації.

У результаті під тиском Верховна Рада прийняла спеціальний закон, щоб вкладники "Михайлівського" теж отримали гроші від держави.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram