ГоловнаЕкономікаДержава

Райффайзен Банк Аваль вніс заставу за Писарука

Раніше суд призначив заставну суму в розмірі 5 млн гривень.

Райффайзен Банк Аваль вніс заставу за Писарука
Фото: bank.gov.ua/

Райффайзен Банк Аваль вніс заставу за свого голову правління Олександра Писарука, якого підозрюють у причетності до розкрадання виділеного Нацбанком стабілізаційного кредиту для VAB Банку.

Про це повідомив представник банку в коментарі "Українським новинам".

Писарук працював заступником голови НБУ з липня 2014 року до кінця грудня 2015 року, після чого зайняв посаду старшого експерта з фінансового сектору в Міжнародному валютному фонді. Восени 2019 року він очолив правління Райфайзен Банку Аваль.

У листопаді він став одним із підозрюваних у справі VAB Банку, який у 2014 році через проблеми з ліквідністю звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. За версією слідства, VAB Банк не подав усіх необхідних для цього документів (наприклад, програму фінансового оздоровлення банку), але правління НБУ видало йому 1,2 млрд гривень.

Вартість нерухомості, переданої в заставу, було завищено майже в 25 разів. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн гривень, а не 1,8 млрд гривень, як заявив VAB.

Через 40 днів після видачі кредиту VAB Банк збанкрутував, гроші Нацбанку не повернули.

15 листопада Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати Олександра Писарука і встановив йому заставу в розмірі 5 млн гривень. Того ж дня представники Раййфайзен Банку Аваль повідомили, що беруть на себе всі зобов'язання з виплати заставної суми. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter