ГоловнаЕкономікаБізнес

Суд за "Корвалол" перенесли без пояснення причин

Суддя дала час до 27 вересня для подання доказів.

Суд за "Корвалол" перенесли без пояснення причин
Фото: 24 Канал

Господарський суд Києва знову переніс розгляд справи про препарат «Корвалол», де судяться фармацевтичні компанії «Фармак» і «Дарниця». Найближче засідання відбудеться 1 листопада.

Як повідомляє 5 канал, представники «Дарниці» вважають такі дії спробою штучно затягнути процес.

«Суддя має пояснювати мотиви своєї поведінки і процесуальних рішень. В цьому випадку нам нічого не відомо. Де факто суддя зробила так, як хотів «Фармак»: вона дала час до 27 вересня для подання доказів», - прокоментував для 5 каналу партнер юридичної компанії AEQUO Олександр Мамуня, що представляє інтереси «Дарниці».

Автори сюжету підкреслюють, що адвокати «Дарниці» подали заперечення проти подачі нових доказів, що з'явилися в нинішньому році. Справа в тому, що предметом нинішнього судового спору є рішення Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), прийняте в червні 2017-го. У той же час «Фармак» надав суду соціологічне дослідження про торгову марку «Корвалол Corvalolum», проведене в серпні 2019 року, яке не могло вплинути на рішення МЕРТ дворічної давності.

5 канал зазначає, що «Корвалол» відомий з 1960-х років, і його виробляють кілька компаній - але до них від фірми «Фармак» позовів не надходило. «Разом з тим, заборона на виготовлення препарату може призвести до монополізації ринку і підвищення цін», - попереджають автори сюжету.

Журналісти відзначають, що адвокат фірми «Фармак» утримався від коментарів 5 каналу.

Як повідомлялося, суд між «Фармаком» і «Дарницею» триває майже 15 років. Спочатку процес був ініційований «Фармаком», але в цей раз «Фармак» виступає відповідачем, оскільки мова йде про позов «Дарниці» на рішення Апеляційної палати МЕРТ, винесеного в 2017 році на користь фірми «Фармак».

 

Ще в 2011 році «Фармак» повністю програв «Дарниці» судовий процес, де предметом спору було позначення «Корвалол». Проте в 2017 році «Фармак» відновив судову справу, змінивши предмет спору на «Корвалол Corvalolum».

Улітку 2017 року Апеляційна палата МЕРТ визнала позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим стосовно до «Фармак». У 2018 році Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою «Дарниці» скасував це рішення. 25 червня 2019 року Велика палата Верховного суду, в свою чергу, направила справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

АТ «Фармак» засноване в 1925 році. Є однією з найбільших фармкомпаній України. У 2018 році компанія збільшила чистий прибуток на 25,16% - до 1,05 млрд грн. Кінцевий бенефіціар компанії - Філя Жебровська.

Фармацевтична компанія «Дарниця» - лідер з реалізації лікарських засобів в натуральному вираженні з 1998 року. Чистий дохід компанії від реалізації продукції в 2018 році зріс на 18,7%, до 3,002 млрд. грн. Кінцевий бенефіціар компанії - Гліб Загорій.

«Корвалол» - седативний препарат, який виробляють багато фармацевтичних підприємств пострадянських країн. Продається в формі оральних крапель.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter