ГоловнаЕкономікаБізнес

МХП Косюка лідирує серед найбільших агрохолдингів України з експорту продукції з високою доданою вартістю Новини компаній

Агроіндустріальний холдинг МХП, який заснував і очолює відомий український бізнесмен Юрій Косюк, є найбільшим в українській аграрній індустрії експортером продукції з високою доданою вартістю.

Інші агрогіганти орієнтовані на сировинний експорт - повідомляє тижневик «Новое время», що склав спільно з аналітиками інвестиційної компанії «Dragon Capital» рейтинг топ 10 найбільших агроекспортерів України. Для розрахунку показників учасників топ 10 його укладачі використовував дані зі звітів публічних холдингів і безпосередньо від самих компаній.

«Головний і єдиний критерій рейтингу - обсяг постачань на зовнішні ринки в грошовому вираженні за 2018/2019 маркетинговий рік, - пояснили методику укладачі експортного аграрного топ 10. - У підсумковий список потрапили 10 компаній, що приносять країні більше валютної виручки, ніж їхні конкуренти. Серед фігурантів рейтингу - лише три вітчизняні гравці, всі інші учасники - транснаціональні гіганти, присутні на місцевому ринку», - зазначають автори спецпроєкту НВ.

Як випливає з рейтингу, найбільші експортери аграрної продукції, що діють в Україні, все ще зберігають сировинну орієнтацію. Основні статті експорту - зернові, кукурудза і соя, олійні культури, а також продукт з невисокою глибиною переробки - соняшникова олія.

«Найбільше - 42% - в зарубіжних постачаннях вітчизняного агробізнесу займають зернові. Ще однією суттєвою статтею продажів на зовнішні ринки залишається соняшникова олія, частка якої в загальному кошику - 21%», - відзначають укладачі рейтингу журналу «Новое время» у спецпроєкті топ 10 найбільших постачальників агропродукції на зарубіжні ринки.

Агрохолдинг МХП, який посів п'ятий рядок рейтингу лідерів агроекспорту в спецпроєкті НВ, спеціалізується на постачанні продукції з високою доданою вартістю на ринки 80 країн світу - м'яса курки. За підсумками 2018 року обсяги зовнішніх постачань однієї з найбільших українських аграрних груп Юрія Косюка, за даними укладачів рейтингу НВ, забезпечили приплив в Україну мільярдів доларів.

Агрохолдинг МХП, який створив найбільше в країні виробництво м'яса курки на основі вертикальної інтеграції, забезпечує Україні не тільки валютні надходження, а й десятки тисяч робочих місць у 14 регіонах присутності підприємств і підрозділів холдингу, а також інвестиції в розвиток виробничих потужностей, передові технології аграрного та харчового виробництва.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter