ГоловнаЕкономікаБізнес

Суд не знайшов доказів злочинності "Роттердам+" на вилучених два роки тому комп'ютерах НКРЕКП, - Трохимець

Арешт з техніки знятий за рішенням апеляційного суду.

Суд не знайшов доказів злочинності "Роттердам+" на вилучених два роки тому комп'ютерах НКРЕКП, - Трохимець
Фото: LB.ua

Київський апеляційний суд дозволив повернути НКРЕКП комп'ютери, вилучені НАБУ у справі "Роттердам+" два роки тому, що свідчить про юридичну нікчемність кримінальної справи. Про це написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець у Facebook.

"Як стало відомо, Київський апеляційний суд зняв арешт з комп'ютерів, які були вилучені під час обшуку в НКРЕКП у справі "Роттердам+" ще у 2017 році. Раніше НАБУ неодноразово робило інформаційні вкиди, що нібито на тих комп'ютерах знайшли листування, яке свідчить про злочинність формули "Роттердам+". Звучить дивно, що докази були знайдені ще два роки тому, а підозри оголошено тільки зараз", - написав Трохимець.

На думку експерта, рішення суду свідчить про те, що жодних доказів неправомірності дій членів НКРЕКП, які ввели формулу "Роттердам+", комп'ютерна техніка не містить. А також воно є свідченням юридичної нікчемності самої кримінальної справи, порушеної НАБУ.

"Невисунення підозр і зняття арешту з предметів, які, на думку НАБУ, є речовими доказами у справі, говорить тільки про одне - жодної інформації, що стосується справи, на тих комп'ютерах немає, і самі вони речовими доказами не є. З правового погляду. Ці факти є додатковими доказами, які свідчать про юридичну нікчемність кримінальної справи "Роттердам+", - констатував Трохимець.

Нагадаємо, 24 березня 2017 НАБУ відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам+". 8 серпня 2019 детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам у так званій справі "Роттердам+", серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький раніше висловив думку, що справа НАБУ щодо "Роттердам+" не має судової перспективи. Адже суди раніше вже визнали формулу законною, а імпортний паритет, на якому вона ґрунтується, є міжнародною практикою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter