ГоловнаЕкономікаДержава

​"Нафтогаз" на зустрічі з Зеленським знизив ціну на газ для населення на липень на 10,4%

"Зниження ціни не суперечить умовам співпраці з МВФ".

​"Нафтогаз" на зустрічі з Зеленським знизив ціну на газ для населення на липень на 10,4%
Фото: Maxal_Tamor/Depositphotos

Президент Володимир Зеленський 11 липня зустрівся з представниками НАК "Нафтогаз" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни і можливості для зниження ціни на газ для населення.

Про це повідомляється на сайті президента.

Представник Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус зазначив, що на енергетичних ринках України існує проблема монополізації, що не дозволяє споживачам і українській економіці користуватися конкурентною ціною на відповідні ресурси. Але є випадки, коли споживачі виграють від тенденцій конкурентних ринків. Як приклад він навів недавню ситуацію з нафтопродуктами.

"Ми провели моніторинг і побачили, що оптові ціни істотно знизилися, а АЗС не відреагували. Ми звернули на це увагу, АЗС прислухалися і знизили ціну приблизно на 1 грн. Тобто 7 млн автомобілістів отримали зниження вартості, а це економія близько 1 млрд грн у місяць на нафтопродуктах", - пояснив Герус.

Водночас актуальним питанням для споживачів залишається ціна на газ та електроенергію. За словами Геруса, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні, а сумарне скорочення ціни газу за травень-липень становитиме близько 21%.

Присутній на зустрічі керівник інтегрованого газового бізнесу "Нафтогазу" Андрій Фаворов заявив, що зараз на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського і американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін. І, відповідно, Україна збільшила закупівлю цього енергоресурсу, який закачує в підземні сховища, - вже є 14,2 млрд кубометрів, а до початку опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд кубометрів.

"У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%", - сказав Фаворов і підписав відповідне розпорядження.

Він також зазначив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

Нагадаємо, раніше Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" знизити ціни на газ для населення в липні.

На початку липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що не бачить підстав для підвищення цін на газ цієї осені. За його словами запас на початок опалювального сезону буде сформований у 20 млрд кубометрів. Цього повністю повинно вистачити для проходження наступного опалювального сезону. У червні Гройсман також прогнозував зниження ціни на газ для українського населення, оскільки ціни на газ за червень знизилися на 7%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter