ГоловнаЕкономікаБізнес

Ринок електроенергії можна вводити поетапно, - представник Єврокомісії Воллерт

Європейська спільнота не залишає спроб звернути увагу України на необхідність більш ретельної підготовки до запуску ринку електричної енергії.

Ринок електроенергії можна вводити поетапно, - представник Єврокомісії Воллерт
Фото: khoda.gov.ua

На думку керівника енергетичної секції групи підтримки України в Європейській комісії Торстена Воллерта, у разі неможливості запустити новий ринок електроенергії з 1 липня, його можна вводити поетапно. Але це можливо в тому випадку, якщо буде чіткий план дій.

Про це Воллерт заявив журналістам, пишуть "Українські новини".

"Ідеально було б для нас, щоб вже був якийсь частковий, перший етап, який вже відбувся б 1 липня. І щоб був чіткий план дій: другий етап, третій етап, четвертий етап, який може бути прагматичний. І ми готові там брати участь", - наголосив чиновник.

Торстен Воллерт нагадав, що в квітні представники міжнародних організацій зверталися до української влади із закликом прискорити підготовку до своєчасного введення нового ринку електроенергії.

"Ще в квітні міжнародні партнери надіслали спільного листа, де ми чітко визначили, які ще питання треба вирішувати до 1 липня. Ми там сказали чітко, що ми хотіли б, щоб відкрився ринок 1 липня, але є ще ось ці питання, які треба вирішувати", - наголосив він.

Європейська спільнота не залишає спроб звернути увагу України на необхідність більш ретельної підготовки до запуску ринку електричної енергії.

"І в п'ятницю, після обговорення у Верховній Раді, секретаріат енергетичного співтовариства ще більш чітко надіслав листа з усіма цими заходами, які повинні відбутися до повного відкриття ринку. Моя оцінка така, що це дуже амбітно. У нас залишилося 5 тижнів", - сказав Воллерт.

23 квітня представники Європейського Союзу (ЄС), Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) повідомила, що державні підприємства "НЕК "Укренерго" і "Енергоринок" вже розпочинали тестові покупки і продажі в рамках підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії".

13 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планується з 1 липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter