ГоловнаЕкономікаФінанси

Член команди Зеленського: Коломойському можна повернути $2 млрд за ПриватБанк взаємозаліком

"І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен ПриватБанку".

Член команди Зеленського: Коломойському можна повернути $2 млрд за ПриватБанк взаємозаліком
Фото: bihus.info

Член команди Зеленського Вікторія Страхова вважає, що Ігорю Коломойському можна повернути $2 млрд за ПриватБанк взаємозаліком.

Такий варіант з Коломойським вона запропонувала в інтерв'ю Bihus.info.

"Мирова угода, якийсь консенсус або угоду з урядом: ПриватБанк залишається державним, Ігор Валерійович отримує свої $2 млрд, але вони йому фактично в руки не даються. Вони йдуть на погашення кредитів для пов'язаних із ним компаній", - сказала вона.

Страхова підкреслила, що більшість кредитів, виданих пов'язаним з екс-власниками компаніям, які не обслуговуються. "Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні - зарахувати. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен ПриватБанку", - вважає вона.

За її оцінками, в результаті взаємозаліку компанії Коломойського будуть винні ПриватБанку ще близько 10 млрд грн.

На думку Страхової, $2 млрд, про які говорить Коломойський, - це сума капіталу банку на момент націоналізації (21 млрд грн) і зобов'язань банку перед пов'язаними особами на 29,4 млрд грн (близько $1,1 млрд), які були примусово конвертовані за процедурою bail-in.

Нагадаємо, в квітні українські суди прийняли відразу три судові рішення на користь Коломойського у справі ПриватБанку.

18 квітня Окружний адмінсуд визнав незаконною націоналізацію банку, 19 квітня він же скасував рішення про список інсайдерів ПриватБанку, а 20 квітня Печерський суд скасував особисту поруку Коломойського за кредитами рефінансування.

Перед цим Коломойський заявив, що хоче $2 млрд за ПриватБанк.

ПриватБанк перейшов у держвласність 21 грудня 2016 року. Держава отримала 100% у його капіталі і витратила десятки мільярдів гривень на його докапіталізацію.

За оцінкою Національного банку, весь корпоративний портфель ПриватБанку перед націоналізацією становили інсайдерські кредити, тобто видані структурам, пов'язаним із колишніми акціонерами, основні з яких - це Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter