ГоловнаЕкономікаБізнес

Суд зняв з Коболєва штраф на 1,36 млрд гривень

Мільярдні стягнення Енергетичної митниці визнані безпідставними.

Суд зняв з Коболєва штраф на 1,36 млрд гривень
Фото: Макс Левин

Подільський районний суд Києва 3 квітня скасував штраф у розмірі 1,363 млрд гривень, накладений на главу НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва Енергетичною митницею Державної фіскальної служби.

Про це йдеться в судовому реєстрі.

Перша частина штрафу в розмірі 7,027 млрд грн була скасована судом ще в липні 2018 року.

Штраф на 1,36 млрд гривень був пов'язаний з тим, що "Нафтогаз" не надав додаткову декларацію про постачання в листопаді 2015 року газу з документами, які б підтверджували відображені в ній кількісні дані.

Захист Коболєва в суді зазначив, що ці документи не були подані з об'єктивних причин, оскільки їх не підписав контрагент "Нафтогазу" компанія "Газпром", з якою існує суперечка щодо обсягу поставленого газу.

Розглянувши матеріали справи, суд визнав відсутність протиправних дій з боку "Нафтогазу" і його посадової особи в частині ухилення від сплати митних платежів та несплати митних платежів і скасував постанову Енергетичної митниці ДФС про накладення на Коболєва штрафу в розмірі 1,362 млрд гривень.

Нагадаємо, "Нафтогаз" досі не закрив митну декларацію з цього імпорту газу восени 2015 року, оскільки сторони не підписали акт прийому-передачі. НАК пояснює це тим, що "Газпром" включив у цей акт обсяги газу, який несанкціоновано постачається російською компанією на непідконтрольні Україні території Донецької і Луганської областей. Ці обсяги "Нафтогаз" не визнає і відмовляється підписувати виставлений "Газпромом" акт.

"Нафтогаз" припинив постачання газу на неконтрольовані території Донецької та Луганської областей 19 лютого 2015 року. Відтоді постачання газу на цю територію здійснює російський "Газпром". До 2018 року він виставляв рахунки з його оплати "Нафтогазу". Українська компанія не визнає ці постачання, оскільки вони здійснюються без її контролю і відома. Цей газ був предметом суперечки в Стокгольмському арбітражі, який став на бік української компанії. Після винесення рішення арбітражем "Газпром" припинив виставляти "Нафтогазу" рахунки за цей газ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter