ГоловнаЕкономікаДержава

Кабмін розширив список товарів, заборонених для імпорту з Росії

Ембарго торкнулося скляної тари, формаліну, пружин для вантажних вагонів.

Кабмін розширив список товарів, заборонених для імпорту з Росії
Заседание Кабинета министров
Фото: пресс-служба кабмина

Кабінет Міністрів 10 квітня розширив список товарів, заборонених для імпорту з Росії.

Рішення було прийнято на засіданні уряду.

До переліку заборонених до ввезення на територію України товарів, що походять з Росії було внесено банки, пляшки та іншу скляну тару. Це зроблено у відповідь на обмежувальні заходи Росії, а також у зв'язку зі зверненням асоціації підприємств скляної промисловості "Скло України".

У 2018 році імпорт склотари з Росії перевищив $8 млн, що майже вдвічі більше, ніж у 2017-му.

Також заборонено ввезення формаліну, карбамідо-формальдегідного концентрату і карбамідо-формальдегідних смол; пружин для візків вантажних вагонів, електричної апаратури для комутації або захисту електричних кілець (реле), яку використовують у пристроях залізничної автоматики господарства сигналізації та зв'язку.

Заборона також пов'язана зі зверненням вітчизняних виробників, а також як заходи у відповідь на обмежувальні дії Росії.

Нагадаємо, в січні 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів про заборону ввезення в Україну низки російських товарів. Під заборону потрапили, зокрема, російське м'ясо і м'ясні продукти, риба, молочні продукти, сири плавлені, кава, чай, зерно, кондитерські вироби, продукти дитячого харчування, макаронні вироби, пиво, спирт, горілка, цигарки, цибуля, кетчупи, печиво та інші товари.

Пізніше список кілька разів розширювали.

Контрсанкції Україна ввела після того, як Росія припинила дію Договору про зону вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016 року. До того ж, з 1 січня 2016 року Росія включила Україну до переліку країн, з яких заборонено ввезення сільгосппродукції, сировини і продовольства.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter