ГоловнаЕкономікаДержава

"Нафтогаз" не зміг відсудити в Кабміну 6,6 млрд гривень

Уряд відмовився компенсувати постачання газу за спецзобов'язаннями.

"Нафтогаз" не зміг відсудити в Кабміну 6,6 млрд гривень
Фото: Радіо Свобода

Господарський суд Києва відмовив "Нафтогазу України" у стягненні 6,6 млрд гривень з Кабінету Міністрів як компенсації за постачання газу населенню за ціною, що нижча від ринкової.

Рішення було прийнято колегією суддів на чолі з Вікторією Джарти ще 28 лютого, але оприлюднили його в судовому реєстрі тільки наприкінці березня.

1 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №758, якою затвердив Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. При цьому уряд не визначив джерел і порядку компенсації суб'єктам, на яких покладено ці спецзобв'язання.

Окружний адміністративний суд Києва і Київський апеляційний адмінсуд Києва визнали бездіяльність уряду протиправною, в зв'язку з чим "Нафтогаз" у жовтні 2018 року подав позов до Камбіну про компенсацію 6,634 млрд гривень упущеної вигоди за 4 квартал 2015 року.

Однак сторона захисту заявила, що упущена вигода повинна базуватися на документах, які беззастережно підтверджують реальну можливість отримання потерпілим суб'єктом господарювання грошових сум. На думку Кабміну, позивач не надав жодних документів фінансово-господарської звітності НАК, які відображали б реальні збитки компанії у зв'язку із застосуванням до неї положення №758.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив відмовити в задоволенні позову НАК до уряду. Колегія вирішила, що порушене імперативне право сторони на отримання матеріальної компенсації не можна інтерпретувати як заподіяння шкоди.

"Нафтогаз" має право на апеляцію.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року Кабінет Міністрів підвищив ціну на природний газ для населення на 23%, до 8 548,92 гривень/тис. кубометрів порівняно з попередньою ціною (6 958 гривень/тис. кубометрів).

Також Кабмін своєю постановою від 19 жовтня №867 продовжив до 1 травня 2020 року покладання спеціальних зобов'язань на "Нафтогаз" і обласні газопостачальні компанії постачати населенню і підприємствам теплокомуненерго природний газ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter