ГоловнаЕкономікаДержава

"Донбасенерго" про реформу енергоринку: "Потрібно запускати те, що готово"

Олег Ларіонов заявив про 30% готовність ринку.

"Донбасенерго" про реформу енергоринку: "Потрібно запускати те, що готово"
Славянская ТЭС, входящая в состав Донбассэнерго
Фото: nik.dn.ua

Запуск нового ринку електроенергії, запланований на 1 липня 2019 року, опинився під загрозою зриву через неготовність нормативних документів і спеціального програмного забезпечення. Щоб не переносити запуск повністю, необхідно вводити ті сектори ринку, які будуть готові.

Про це заявив комерційний директор ПАТ "Донбасенерго" Олег Ларіонов.

"Відсотків 30 ринку готові вступити, відсотків 70 у даний час не готові вступити. З цього приводу зараз, природно, всі включилися, роблять усе можливе. Моя думка: ті сектори, які не готові, не вводити, а решта вводити, бо так ми ніколи не введемо, відкладаючи. Треба лібералізувати ринок і впроваджувати реформу. Вже треба починати діяти", - сказав Ларіонов.

Як зазначив Ларіонов, програмне забезпечення ще можна встигнути підготувати вчасно. Принаймні такі зобов'язання бере на себе "Укренерго". Одним із ключових невирішених питань є також питання з дотаціями населенню. "За законом, дотації населенню повинні ліквідувати і, відповідно, ціна для населення має зрости до обґрунтованого рівня. На це, я думаю, ніхто не піде, і ось це питання не врегульовано. Ніякої нормативки немає", - підкреслив він.

Нагадаємо, запуск нового ринку електроенергії заплановано на 1 липня 2019 року. Ця реформа дозволить Україні виконати зобов'язання перед західними партнерами і впровадити вимоги Третього енергетичного пакета Європейського Союзу. Експерти та учасники ринку вже не раз відзначали, що графік підготовки до запуску ринку не виконується, що може призвести до перенесення термінів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter