ГоловнаЕкономікаБізнес

Найочікуваніша подія року: в Запорізькій області збудують найбільший в Україні річковий термінал "НІБУЛОНа" Новости компаний

Заплановане на червень 2019 року введення в експлуатацію найбільшого в Україні перевантажувального річкового терміналу компанії "НІБУЛОН" у Тернівці Вільнянського району є одним із найбільш очікуваних інвестиційних проектів Запорізької області. Про це під час засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України Петра Порошенка, де були представлені ключові інвестпроекти регіону, заявив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Компанія "НІБУЛОН" розпочала будівництво терміналу у жовтні 2018 року. Урочистий старт будівництва об’єкта був даний генеральним директором ТОВ СП "НІБУЛОН" Олексієм Вадатурським і Костянтином Брилем в рамках ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та Кооперації "InCoForum 2018" під час прямого включення з місця закладки - забиття символічної першої палі нового потужного перевантажувального термінала. Об’єкт у с. Тернівка Вільнянського  району стане третім підприємством "НІБУЛОНа" в Запоріжжі. Сума інвестицій у будівництво в Тернівці становить $23 млн.

Відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку у Запоріжжі в середу, Президент Петро Порошенко наголосив, що співпраця "НІБУЛОНа" із місцевою владою є прикладом того, як необхідно вибудовувати стосунки із інвесторами, зокрема іноземними. "Це є ознакою кардинальних змін сприйняття інвестора. Його сприймають не як дійну корову, яку треба менше годувати і більше доїти, а сприймають як лакмусовий папірець, чи все добре у нас з інвестиційним кліматом", - відзначив Президент.

Він наголосив, що завдяки "НІБУЛОНу" і його проектам, не лише будуть створюватися додаткові робочі місця на терміналах компанії, але й зростатиме в цілому конкурентоздатність аграрної продукції регіону. Зокрема, додаткові місця і надходження в бюджети отримають об'єднані територіальні громади в сільській місцевості. Глава держави також наголосив на важливості низки реалізованих проектів в рамках соціального партнерства, яка вимірюється десятками мільйонів гривень лише в Запорізькій області.

"Завершення будівництва найбільшого в Україні річкового перевантажувального терміналу "НІБУЛОНа" - серед найочікуваніших подій 2019 року в нашій області. Це поліпшить логістику регіону, розвантажить наші дороги та пожвавить економіку. Місцевий бюджет цього року поповниться заа рахунок сплачених податків на понад 5 мільйонів гривень", - додав голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

Своєю чергою, гендиректор ТОВ СП "НІБУЛОН", Герой України Олексій Вадатурський наголосив, що Запорізька область є зразком інвестиційної привабливості у частині ставлення депутатів до проектів, які сприяють процвітанню регіону. "Ми за рік від ідеї до провадження реалізували цей інвестиційний проект, я їм дуже дякую за таку підтримку. І сьогодні Запорізька область єдина в Україні, де буде 3 надсучасних перевантажувальних термінали на Дніпрі. А це означає шалені скорочення, близько 4 млрд гривень витрат на автомобільні шляхи. Ми досягли того, аби кожен аграрій в Запорізькій області міг бути учасником зовнішньо-економічної діяльності України", - зазначив О. Вадатурський.

Під час форуму гендиректор "НІБУЛОНа" провів для присутніх віртуальну екскурсію будівельним майданчиком - завдяки прямому включенню учасники засідання на чолі з Президентом переконалися в швидких темпах будівництва, яке ведеться попри погодні умови та холодну пору року. Наразі на будівельному майданчику зводять стіни адміністративного корпусу, їдальні, трансформаторної станції, а також завозять ґрунт та пісок для вирівнювання та планування всієї території, триває будівництво причалів і фундаментів під автомобілерозвантажувач, робочої вежі та підземної перехідної галереї.

Пряме включення з будівельного майданчика в с. Тернівка Запорізької області
Пряме включення з будівельного майданчика в с. Тернівка Запорізької області

За словами Вадатурського, на будівництві буде працювати 1500 будівельників з 70 підрядних організацій практично зі всієї України, замовленнями будуть завантажені 5-6 заводів залізобетонних конструкцій Дніпропетровської та Запорізької областей, адже довжина паль, які буде забито, становить близько 105 км. З об’єкта буде вивезено близько мільйона тонн кубометрів ґрунту.

Гендиректор "НІБУЛОНа" наголосив, що завдяки реалізації масштабного інвестиційного проекту із відродження річкових перевезень Дніпром та Південним Бугом, а також завдяки будівництву мережі річкових перевантажувальних терміналів, у які загалом інвестовано понад $2 млрд, компанія фактично самотужки змогла переформатувати карту аграрної логістики. Адже там, де працюють термінали "НІБУЛОНа", вантажівки із врожаєм долають набагато менші відстані, зменшуючи навантаження на дороги і мости.

Він також нагадав про основні досягнення компанії за останні 4 роки, зокрема, що "НІБУЛОН" за цей час побудував 35 суден власного флоту, які ходять під українським прапором і виготовлені з українського металу. "Я пишаюсь тим, що у нас на кожне робоче місце в судноплавній компанії є 4 претенденти, а всього в черзі 1600 людей. Від нас люди не від’їжджають закордон, навпаки – люди хочуть до нас влаштуватися. На суднобудівному заводі у нас в черзі 9000 людей і ми щороку створюємо 400-500 робочих місць. Також ми провели днопоглиблення 134 км Південного Бугу. Це наш конкретний внесок у розвиток інфраструктури України", - зазначив О. Вадатурський.

Пряме включення з будівельного майданчика в с. Тернівка Запорізької області
Пряме включення з будівельного майданчика в с. Тернівка Запорізької області

 "У наших планах перевезти по Дніпру 4 млн тонн вантажів, а це - економія для ремонту автодоріг у розмірі 4 млрд грн. І ми продовжуємо будувати флот. У нас річковим транспортом буде переміщатися 60% вантажів по Україні. Ми на своєму конкретному прикладі показали, що перевезення сільгосппродукції переводимо на річковий транспорт, і так ми розвантажуємо автомобільні дороги", - наголошує Олексій Вадатурський.

Нагадаємо, що перший підрозділ на території Запорізької області - філія "Кам'янка-Дніпровська" - "НІБУЛОН" побудував ще в 2010 році. У червні 2017 року в присутності прем'єр-міністра України В. Гройсмана, представників міжнародних фінансових установ і послів різних країн компанія урочисто ввела в експлуатацію перевантажувальний термінал філії "Хортиця" в с. Біленьке Запорізького району.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter