ГоловнаЕкономікаБізнес

В Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тис. імпортних видів віскі, - ЄБА

"Віскі міцністю більш ніж 45% може вважатися неякісною і небезпечною продукцією".

В Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тис. імпортних видів віскі, - ЄБА
Фото: Whisky Advocate

Європейська бізнес-асоціація вважає, що в Україні можуть вилучити з продажу понад 1 тис. імпортних видів віскі в зв'язку зі змінами в Податковий кодекс, які набудуть чинності 1 липня.

Про це йдеться в повідомленні ЄБА.

Так, згідно з визначенням у Податковому кодексі, віскі - алкогольний напій, міцністю від 35 до 45% об'ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених усередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Однак, підкреслює ЄБА, це суперечить міжнародному законодавству - нормам ЄС, згідно з якими в Європі встановлено лише мінімальну межу концентрації спирту в об'ємному відсотку в розмірі 40% - без верхнього порогу. Також там немає ні слова про коньячну технологію, адже віскі виробляють шляхом дистиляції сусла.

Таким чином, міжнародні виробники мають можливість виробляти віскі з вмістом спирту більш ніж 45%, що пропонують заборонити в Україні.

"За попередніми оцінками компаній-членів ЄБА, це більш ніж 1 тис. видів продукції (понад 45%), яка офіційно ввозиться і за яку сплачуються всі податки. Так, наприклад, тільки минулого року було імпортовано 68,995 тис. літрів віскі з вмістом спирту більш ніж 45%, що в грошовому еквіваленті становить 170,96 млн гривень", - пояснила менеджер комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями ЄБА Христина Лініченко.

На думку ЄБА, існує об'єктивна загроза того, що віскі міцністю більш ніж 45% буде вважатися неякісною і небезпечною продукцією, а отже, підлягатиме утилізації відповідно до законодавства.

Нагадаємо, коньяк українського виробництва можуть перейменувати в бренді, оскільки, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна з 2026 року має відмовитися від використання захищеного географічного зазначення "коньяк" (Коньяк - місто у Франції) для продуктів, які виготовляються в Україні. Замість слова "коньяк" потрібно буде вживати або термін "бренді" або нову назву, яка поширюватиметься тільки на українську продукцію.

23 листопада минулого року Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу і законодавчо визначила поняття "віскі". Крім того, в законі розмежовано поняття "спирт етиловий денатурований" і "спирт етиловий неденатурований".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter