ГоловнаЕкономікаДержава

Порти України втратили понад мільярд гривень через дії РФ в Азові, - Омелян

Середній час затримки суден сягає більш ніж 30 годин.

Українські порти зазнали понад мільярд гривень збитків через дії Росії в Азовському морі, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає Крим.Реалії.

"Маріупольський порт був змушений перейти на чотириденний робочий тиждень. Ми бачимо постійні зупинки українських, іноземних суден в Азовському морі, Керченській протоці, аж до того, що судновласники зазнають збитків через простій суден. Це близько 15-50 тисяч доларів на добу. Середній час затримки (суден - ред.) сягає понад 30 годин, і це втрати не тільки України, але і європейських платників податків, оскільки продукція з цих портів йшла на ринки Європи", - зазначив український міністр в коментарі телеканалу "Настоящее время".

Нагадаємо, сьогодні, 25 жовтня, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав країни-члени ЄС бути готовими посилювати санкції проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Крім того, в резолюції висловлюється стурбованість постійною мілітаризацією Росією Чорного і Азовського морів і засуджуються зловживання з надмірними перевірками торгових суден України і країн-членів ЄС в Азовському морі.

Також Європарламент запропонував призначити спеціального представника ЄС у справах Криму і Донбасу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter