ГоловнаЕкономікаБізнес

У справі про незаконну приватизацію приміщень "Електронмашу" пред'явлено підозри

Справу кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу.

У справі про незаконну приватизацію приміщень "Електронмашу" пред'явлено підозри
Фото: mrgall.com

Служба безпеки України пред'явила підозри у справі про незаконну приватизацію приміщень київського державного заводу "Електронмаш".

Як повідомляє прес-служба відомства, керівники "Електронмашу" організували відчуження майже 80 тис. кв. м нерухомого майна підприємства на користь комерційних структур, частина з яких належала близьким родичам керівництва заводу.

Справу кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу - зловживання службовим становищем.

Імена підозрюваних не вказують, але відомо, що в березні 2018 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі на підставі матеріалів СБУ звільнило директора "Електронмашу" Віктора Мову з займаної посади за зловживання владою та службовим становищем.

МЕРТ повідомляло, що під час перебування на посаді директора підприємства Мова разом з іншими посадовими особами підприємства з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн грн, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 тис. кв. м, оздоровчий табір і інші активи на користь підприємства, засновником якого є родич Мови. Крім того, керівництво ДП "Електронмаш" регулярно проводило закупівлі товарів і послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами, у одних і тих самих приватних структур, пов'язаних із директором підприємства.

23 березня було призначено виконувача обов'язків директора Сергія Єфименка, але Мова з заступниками відмовилися допускати його до роботи. Також звільнений топ-менеджер тричі не пустив на підприємство державну комісію з перевірки фінансово-господарської діяльності.

Тому Єфименко був змушений найняти охоронну структуру, за допомогою якої 23 липня йому вдалося потрапити на робоче місце і приступити до обов'язків.

ДП "Електронмаш" створено на базі заводу електронних обчислювальних і керуючих машин у 1965 році і спеціалізується на постачанні комплектуючих і готової обчислювальної техніки та електронної продукції. Підприємство випускає прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, електронне обладнання для управління вітровими електричними установками.

ДП "Електронмаш" входить до групи підприємств, що підлягають приватизації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter