ГоловнаЕкономікаДержава

Мін'юст стягнув 2,6 млрд гривень з неплатників аліментів

Сума вже перевищила показник за весь минулий рік.

Мін'юст стягнув 2,6 млрд гривень з неплатників аліментів
Фото: Twitter

З початку 2018 року в Україні з неплатників аліментів стягнули понад 2,6 млрд гривень. Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, інформує прес-служба відомства.

У Мін'юсті зазначили, що ця сума вже перевищила показник за весь минулий рік - 2,4 млрд гривень. Крім того, 29 серпня набуде чинності другий пакет законодавчих ініціатив "Чужих дітей не буває".

"Це не просто ініціативи, які посилюють відповідальність неплатників аліментів, це комплексні закони, які створюють економічні передумови для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній рівень життя і поліпшення їх матеріального стану", - сказала Глущенко.

Також заступник міністра зазначила, що нове законодавство спрямоване на розвиток інституту відповідального батьківства та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свої батьківські зобов'язання.

Нагадаємо, в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів. Мінімальним гарантованим розміром аліментів на одну дитину залишаються 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (з 1 липня прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить 1559 грн., а з 6 до 18 років - 1944 грн.)

У лютому запрацював публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.

На початку року президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter