ГоловнаЕкономікаДержава

Створення доступності інфраструктури для людей з інвалідністю - спільне завдання центральної та місцевої влади, - голова ДАБІ

ДАБІ має повноваження перевіряти якість, безпеку, доступність і зручність інфраструктури для людей з інвалідністю.

Створення доступності інфраструктури для людей з інвалідністю - спільне завдання центральної та місцевої влади, - голова ДАБІ

Безбар’єрність – ознака цивілізованого суспільства, і завдяки оновленому містобудівному законодавству Україна суттєво просунулася в цьому напрямку. Про це сказав голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев 16 травня під час засідання громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

«Сьогодні при введенні об’єктів в експлуатацію Держархбудінспекція не просто реєструє документи, а має повноваження перевіряти їх на якість і безпечність, доступність і зручність інфраструктури для людей з інвалідністю. Якщо ці вимоги не дотримані, об’єкт не буде прийнятий в експлуатацію. І це наша принципова позиція», – наголосив Олексій Кудрявцев.

На актуальності питання доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури в регіонах наголосив і Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерій Сушкевич.

«В результаті реформ, у тому числі в рамках децентралізації, в регіонах з’явилися значні кошти, які місцевими органами влади не завжди оперативно використовуються, а коли використовуються, то подекуди замість забезпечення універсального дизайну на об’єктах створюються нові бар’єри для людей з інвалідністю»– зазначив він.

На його думку, зміни в законодавстві, що відбулися з приводу децентралізації повноважень Держархбудконтролю, потребують певного перегляду та вдосконалення:

«Місцеві органи, яким передано повноваження Держархбудконтролю, ще слабкі в адмініструванні інспекційної роботи. Внаслідок цього вони особливо в питаннях, які стосуються людей з інвалідністю, допускають непрофесійні рішення або взагалі бездіють. При цьому вони важко дослухаються до рішень уряду та Держархбудінспекції, а все вирішують самі та не завжди відповідно до чинного законодавства».

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю також звернувся до членів громадської ради вносити свої пропозиції та зауваження до проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку сприяння проведенню громадської експертизи архітектурної доступності будівель і приміщень, в яких здійснюють (здійснюватимуть) свою діяльність та надання послуг населенню бюджетні установи, та прилеглої до них території».

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter