ГоловнаЕкономікаБізнес

"Укртелеком" заявив про пошкодження невідомими оптичних ліній зв'язку в кількох областях

У 2017 році зафіксовано 500 випадків пошкоджень оптичного кабелю з метою відключення зв'язку у східних і південних регіонах України.

"Укртелеком" заявив про пошкодження невідомими оптичних ліній зв'язку в кількох областях
Фото: Макс Левин

Національний оператор фіксованого телефонного зв'язку та інтернету "Укртелеком" заявив про зловмисне пошкодження оптичних ліній зв'язку в декількох областях.

Відповідне повідомлення з'явилося на сайті компанії в середу, 11 жовтня.

"11 жовтня ремонтні бригади Укртелекому оперативно відновили надання інтернет-послуг у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях та в Маріуполі. Зловмисники послідовно протягом кількох годин пошкодили оптичні магістральні канали в Київській та Дніпропетровській областях, що призвело до повного відключення інтернету в трьох областях. У Дніпропетровській області зловмисники також розкопали будівельний колодязь, який розташований у полі, та вийняли муфту. Метою цих дій, очевидно, була не крадіжка, а саме пошкодження національної телекомунікаційної інфраструктури", - йдеться у повідомленні.

У компанії відзначають, що в 2017 році "Укртелеком" зафіксував уже близько 500 випадків пошкоджень оптичного кабелю, які мають всі ознаки цільового відключення зв'язку в східних і південних регіонах України.

"У нинішній ситуації телекомоператори залишаються наодинці з подібними проблемами ушкоджень своїх мереж. Правоохоронні органи, СБУ не кваліфікують такі випадки як диверсії, а оскільки крадіжки не було, то і кримінальні справи не порушуються. Ми вважаємо, що зараз телекомунікаційна інфраструктура перебуває в зоні особливого ризику", - підкреслив директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому" Михайло Шуранов.

ПАТ "Укртелеком" є частиною Групи СКМ, яка належить Рінату Ахметову.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter