ГоловнаЕкономікаДержава

Прив'язка ціни енергоресурсів до міжнародних індексів - прогресивна ідея, - АМКУ

"Формульний підхід до ціноутворення завжди кращий за ручне регулювання".

Прив'язка ціни енергоресурсів до міжнародних індексів - прогресивна ідея, - АМКУ
Фото: amc.gov.ua

Біржові індекси та прозора методика визначення ціни на електроенергію є для України прогресивною ідеєю. Про це заявив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв у кулуарах Українського фінансового форуму в Одесі, пише gazeta.ua

Голова АМКУ відзначив, що формульний підхід до ціноутворення завжди кращий за ручне регулювання.

"Логіка самої формули, логіка прив'язки механізму розрахунку до міжнародного індексу - це прогресивна ідея", - сказав він.

Юрій Терентьєв зазначив, що впровадженню формули "Роттердам+" для визначення ціни вугілля передував повний вакуум, повністю були відсутні прозорі механізми визначення оптової ціни для електроенергії. Тому, природно, використання біржових індексів можна вітати.

"В Україні є правильна дискусія про те, якими повинні бути індекси, яка повинна бути ринкова ціна. Не можна мати ринкову ціну де-факто маючи ручне регулювання, це спотворення ринкового середовища", - заявив голова АМКУ.

3 березня 2016-го НКРЕКП затвердила постанову №289, в якій прописала нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до цієї методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter