ГоловнаЕкономікаФінанси

Голова JPMorgan порівняв біткойни з тюльпаноманією 17 століття

"Це добре не закінчиться... Хтось обов'язково буде убитий".

Голова JPMorgan порівняв біткойни з тюльпаноманією 17 століття

Головний виконавчий директор JPMorgan Chase & Co. Джеймс Даймон висловився різко проти криптовалюти біткойн, назвавши її "шахрайством", пише газета Financial Times.

"Якби у нас працював трейдер, який торгує біткойнами, я звільнив би його з двох причин. По-перше, це проти наших правил. По-друге, це просто нерозумно", - заявив Даймон, виступаючи на фінансовій конференції в Нью-Йорку, організованій Barclays.

"Не можна робити бізнес, при якому валюта береться з повітря, - сказав він. - Це добре не закінчиться ... Хтось обов'язково буде убитий, і лише тоді влада визнає проблему".

"Біткойни можуть коштувати хоч $20 000, коли це трапиться, але проблема в підсумку все ж назріє. Це - шахрайство, і особисто я шокований тим, що ніхто не бачить реального стану справ", - заявив Даймон.

Вартість біткойна, яка становила менш ніж $250 на кінець 2015 року, в поточному році перевищила $4000.

Голова JPMorgan додав, що біткойни "гірші за цибулини тюльпанів". Ідеться про короткочасний сплеск ажіотажного попиту на цибулини тюльпанів у Нідерландах у 17-му столітті, що завершився крахом.

"Єдиний розумний аргумент, який я чув: якщо ти перебуваєш у Венесуелі, в Еквадорі або в Північній Кореї, або якщо ти наркодилер, убивця або хтось на кшталт цього, тобі краще мати справу з біткойнами , ніж з доларами США, тобі краще діяти в обхід системи країни. Ринок для подібних дій може існувати, проте це обмежений ринок", - сказав Даймон.

Згідно з даними coinmarketcup.com, курс біткойна в середу становить $3951,46, капіталізація ринку біткойнів - понад $65 млрд.