ГоловнаЕкономікаФінанси

Сума коштів на єдиному казначейському рахунку України сягнула історичного рекорду

Попередній рекорд установлено на початку листопада 2015 року.

Сума коштів на єдиному казначейському рахунку України сягнула історичного рекорду
Фото: google/maps

Станом на 1 вересня 2017 року сума коштів на єдиному казначейському рахунку України становить 61,151 млрд гривень, що є історичним рекордом. За останній місяць вона збільшилася на 17,08 млрд грн, або на 38,8%.

Згідно з даними Державної казначейської служби, попередній рекорд установлено на початку листопада 2015 року - 47,957 млрд гривень.

У 2017 році залишок коштів ЄКР на початок місяця жодного разу не був нижчим за 31 млрд гривень.

Залишки коштів на кореспондентських і транзитних рахунках банків у серпні також збільшилися, але не так значно - на 1%, або на 0,47 млрд грн, склавши на ранок 1 вересня 45,3 млрд грн, пише "Інтерфакс-Україна".

Крім гривневих коштів, уряд також має валютні. Станом на 1 січня 2017-го вони становили 33,4 млрд грн, або близько $1,2 млрд за курсом Нацбанку України. Дані Держказначейства на початок серпня про валютні залишки поки що відсутні, однак агентство Fitch оцінювало такі залишки на початок травня в $900 млн.

Обсяг коштів на єдиному казначейському рахунку постійно змінюється. Зростання відбувається під час надходження податків та інших обов'язкових платежів у державний і місцеві бюджети, зниження - під час пікових навантажень за видатками.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter