ГоловнаЕкономікаБізнес

Дубайська компанія DP World і СКМ Ахметова домовляться і зайдуть у порт "Южний"

Дубайська компанія DP World і СКМ Ахметова домовляться і зайдуть у порт "Южний"
Фото: порт "Южний"

Перемови про входження в морський порт "Южний" глобальному оператору контейнерних терміналів DP World доведеться вести не лише із владою України, а й із найбільшим власником вантажів, які перевалюють у порту - групою "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова.

Про це передає видання "Порти України".

Зокрема, зі слів заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя повідомляється: "Це найбільший порт в Україні, найприбутковіший. Це безумна інвестиція, але ми наразі не бачимо від арабів пропозицій, крім меморандуму. Остання зустріч з ними була у квітні в Дубаї, домовилися що через 3-4 місяці вони зроблять інвестиційний аудит, а потім пропозицію. Рішення за цією пропозицією має ухвалювати уряд, оскільки інвестиція має бути дуже велика, це $ 500-600 млн. У DP World навіть говорили про бажання окремого податкового режиму.

Особливість цього порту в тому, що 90% вантажу перевалюється СКМ, арабам потрібно домовлятися не лише з нами, але і з тими, хто дає основний вантаж".

За словами Довганя, зараз готується проект передачі морського порту "Южний" у концесію.

"Якщо нічого не відбуватиметься, то передавати його в управління можна буде за кластерами: зерновий, олійний і под. Але рішення має ухвалюватися спільно Мінінфраструктури, Мінекономіки. Це повинно бути системне рішення. Потрібно бачити стратегію розвитку порту на 20 років, щоб не було, як у Грузії, коли уряд в Бакинському порту не впливає ні на перевалку, ні на ставки, ні на що. У них регулятор Мінекономіки, і вони нічого не можуть зробити навіть для розвитку транзиту. Нам потрібно акуратно і зважено підходити до цієї інвестиції", - наголосив заступник міністра.

Видання у своїй статті посилається на інтерв'ю заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя агентству Pravda.press. Але при цьому, в матеріалі Pravda.press Довгань не розкриває деталі переговорів DP World і СКМ Ахметова, в інтерв'ю чиновник каже про порт Чорноморська.

Цитата високопоставленого чиновника про перемови: "Особливість цього порту в тому, що 90% вантажу перевалюється СКМ, арабам потрібно домовлятися не лише з нами, але і з тими, хто дає основний вантаж", яку наводить "Порти України" з посиланням на Pravda. press, що не була опублікована в оригіналі матеріалу.

Мабуть, мовиться про порт Південний, де справді здійснюється перевалка вантажів СКМ, а цитата наведена виданням із самостійного інтерв'ю з чиновником.

Раніше повідомлялося, що Мінінфраструктури і DP World домовилися про приватизацію буксирів Одеського порту і про проведення аудиту інформаційної системи обробки вантажів у морпорту "Южний". Відповідної домовленості досягнуто в рамках Щорічного інвестиційного форуму (AIM 2017) в Дубаї (ОАЕ), який відбувся 2-4 квітня 2017 року. Делегацію Мінінфраструктури на івенті якраз і очолював сам заступник міністра з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

DP World (штаб-квартира - Дубай, ОАЕ) - один з найбільших глобальних операторів контейнерних терміналів. Компанія утворена  2005 року після злиття Dubai Ports Authority і Dubai Ports International. Управляє 77 вантажними терміналами на шести континентах. Сукупний контейнерообіг терміналів у портфелі компанії 2016 року збільшився порівняно з 2015 роком на 3,2% - до 63,7 млн TEU.  

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter