ГоловнаЕкономікаДержава

Під час запуску ринку землі юрособам можуть дозволити купівлю до 1 тис. гектарів

У Мінагрополітики обговорюють можливість надання права придбання сільгоспземель юрособам.

Під час запуску ринку землі юрособам можуть дозволити купівлю до 1 тис. гектарів
Фото: Макс Требухов

Міністерство аграрної політики і продовольства не відкидає внесення у проект Закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" норми про надання юридичним особам права придбання до 1 тис. га землі.

Про це розповів сказав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Зараз обговорюється можливість надання права придбання сільськогосподарської землі юридичним особам. Але це буде щонайбільше 1 тис. гектарів "в одні руки", і до потенційного покупця будуть висувати доволі жорсткі кваліфікаційні вимоги", - сказав він.

Мартинюк також зазначив, що раніше передбачався продаж землі тільки фізичним особам-громадянам України в розмірі щонайбільше 200 га "в одні руки".

"Спочатку продаж землі юрособам не планувалася. Ця норма з'явилася протягом широких дискусій з аграрними асоціаціями", - уточнив заступник міністра.

За його словами, купувати землю матимуть право підприємства, які вели сільськогосподарську діяльність щонайменше останні три роки. Крім того, серед їх засновників не повинно бути нерезидентів України.

Мартинюк також зазначив, що, згідно із соціологічними дослідженнями, в перший рік роботи земельного ринку активно викуповувати землю будуть ті орендарі, які обробляють до 1 тис. га.

"Це буде найактивніша верства покупців", - вважає він.

Щодо продавців, то, на думку першого заступника міністра аграрної політики і продовольства, ними будуть переважно ті люди, які успадкували свої ділянки і не живуть у сільській місцевості.

Щодо вартості землі, то Мартинюк вважає, що на старті ціна за гектар буде відштовхуватися від розцінок "чорного ринку", а це від $1 тис. до $2 тис.

"При цьому досвід країн Східної Європи показує, що ціна матиме постійну тенденцію до зростання - не дуже істотну першого року, але дедалі зростатиме в наступні", - зазначив він.

Мартинюк також повідомив, що міністерство практично завершило роботу над законопроектом про обіг сільгоспземель і, можливо, вже у вересні документ буде внесено на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter