ГоловнаЕкономікаБізнес

Укрпромзовнішекспертиза відзначає позитивну дію закону про брухт для метпідприємств

Укрпромзовнішекспертиза відзначає позитивну дію закону про брухт для метпідприємств
Фото: metallolom.tiu.ru

Чинний закон про підвищення вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну сприяв зниженню експорту сировини, а продаж значних обсягів "Укрзалізницею" утримали котирування на нього на внутрішньому ринку. Разом це допомогло зберегти ціни на металопродукцію на внутрішньому ринку, незважаючи на їх зростання на зовнішніх ринках.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-реліз держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза".

"Важливим фактором, що робить негативний вплив на вивезення металобрухту, залишається підписаний президентом України закон, який подовжує стягування експортного мита на брухт у розмірі 30 євро/тонна", - повідомляють у прес-релізі.

За даними заступника директора УПЕ Юрія Добровольського, червневі котирування металобрухту на внутрішньому ринку знизилися на 100 грн із двох причин: високі складські запаси і труднощі експорту з України. У першій половині липня, незважаючи на активне цінове зростання на прокат і брухт на зовнішніх ринках, вітчизняні заводи змогли утримати ціни на колишньому рівні завдяки великій пропозиції металобрухту від "Укрзалізниці". В цей час середня ринкова ціна становить 5106 грн/тонна.

За його словами, за останній місяць відбулося збільшення складських запасів металобрухту до 134 тис. тонн (на початок липня), що на 35 тис. тонн більше, ніж місяць тому. Достатні запаси дають можливість комбінатам не підвищувати закупівельні ціни на внутрішньому ринку.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ, незважаючи на небажання комбінатів йти на підвищення закупівельних цін, навряд чи їм вдасться стримати цінове зростання найближчим часом у силу падіння поставок, швидкого подорожчання прокату і металобрухту на зовнішніх ринках.

"У липні поставки металобрухту незначно знизяться, тому що багато заготівельників і трейдерів будуть притримувати запаси до моменту очікуваного зростання цін на внутрішньому ринку. У серпні поставки збільшаться внаслідок зростання закупівельних цін, у вересні - у міру погіршення цінової кон'юнктури ринку прокату і металобрухту - поставки сировини скоротяться", - прогнозує Добровольський.

Водночас експерт констатує, що на українському ринку зберігається стабільний дефіцит металобрухту. З початку 2017 року покриття попиту на брухт становило 79%, тоді як забезпечення потреб у привізному брухті в червні - 95%. При цьому в червні поставки металобрухту на український ринок збільшилися порівняно з травневими на 18 тис. тонн, склавши 269 тис. тонн. З початку поточного року на українські метпідприємства було поставлено 1,421 млн тонн сировини, що практично відповідає показнику за аналогічний період минулого року.

У червні порівняно з попереднім місяцем експорт металобрухту скоротився на 30% - до 29,1 тис. тонн. У географічному розрізі на Туреччину припало майже 80% поставок, на Молдову - 21%. Сумарно в січні-червні було експортовано 138 тис. тонн, що на 95 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter