ГоловнаЕкономікаДержава

Порошенко підписав закон про створення Фонду енергоефективності

Установа буде надавати кредити та гранти на енергозбереження.

Порошенко підписав закон про створення Фонду енергоефективності

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким передбачено створити Фонд енергоефективності.

Про це він сказав у четвер, виступаючи в Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут".

Фонд енергоефективності створять як юридичну особу-фінансову установу з метою сприяння досягненню сукупного енергозбереження в кінцевому споживанні енергоресурсів.

Фонд надаватиме кредити і гранти юридичним і фізичним особам на реалізацію проектів з енергоефективності, фінансову оцінку та оцінку ризиків таких проектів, буде розробляти фінансові критерії відповідності для банків, які будуть долучатися до фінансованих фондом проектів.

Крім того, фонд зможе проводити моніторинг і оцінку якості заходів підвищення енергоефективності, спостерігати за станом реалізації проектів з енергоефективності під час їх виконання і проводити верифікацію проектів після їх завершення.

Кінцевими бенефіціарами фінансування фонду будуть власники (співвласники) будівель або інші особи, яким надано повноваження приймати рішення про проведення поточного або капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення відповідної будівлі, в тому числі об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

У законопроекті зазначено, що список заходів з енергоефективності, які можуть повністю або частково фінансуватися фондом, включає здійснення термомодернізації та значної реконструкції будівель, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, а також заміну наявних систем і устаткування на більш ефективні.

Фінансування надаватимуть за умови наявності сертифіката енергетичної ефективності будівлі, під модернізацію якого залучають кошти.

Згідно із законопроектом, засновником Фонду енергоефективності буде держава в особі Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, Європейський Союз пообіцяв 100 млн євро для наповнення Фонду енергоефективності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter