ГоловнаЕкономікаБізнес

Білоус: потрібні механізми, які дозволять зберегти ОПЗ і його кадри

55 співробітників заводу вже емігрували разом з сім'ями.

Білоус: потрібні механізми, які дозволять зберегти ОПЗ і його кадри
Фото: ФГИ

Одеський припортовий завод перебуває на стадії апеляції в судах Стокгольма й Одеси у справі про борг $250 млн перед компаніями Дмитра Фірташа. При цьому суд Одеської області не допускає Фонд держмайна України до участі в процесі, розповів в інтерв'ю "Ліга.net" голова Фонду держмайна Ігор Білоус.

"Найгуманніший одеський суд нас не допустив навіть як третю особу... Ми не чарівники і робимо, що можемо. Зараз займаємося апеляцією в двох інстанціях - у Стокгольмі й Одесі. Я вже підключився, прем'єр обіцяв допомогти", - повідомив керівник Фонду держмайна.

Білоус підтвердив, що в цей момент ОПЗ працює за давальницькою схемою з компанією ЕРУ, яка постачає на завод газ.

"Ми уникли того, що завод втратить критичну кількість інженерів, операторів цеху аміаку, зварювальників. 55 осіб з 1 вересня поїхали в Алжир, Тринідад і Тобаго... Вони не повернуться, тому що їм платять до $5000. Вони поїхали разом з сім'ями. Ще 50 поїхали б - і все. Ніхто завод не запустив би, просто тому, що не знає як", - пояснив голова ФДМ.

За словами Білоуса, ОПЗ - гідний об'єкт, навіть коли заробляє 30-50 млн грн на давальницькій схемі. Цих грошей вистачить, щоб виплачувати зарплати і потроху гасити борг перед НАК "Нафтогаз".

Голова Фонду розкритикував позицію керівництва "Нафтогазу": "Замість того, щоб запропонувати якусь конструктивну модель, вони заганяють ОПЗ у борги, продаючи найдорожчий газ у країні".

Також він повідомив, що пропонував передати завод у тимчасове управління НАК "Нафтогазу" або "Укргазвидобування". "За 1 гривню могли б віддати. Коболєв на це відповів, що це не їхній профіль, і вони не знають, як продавати аміак і карбамід", - розповів Білоус.

Говорячи про перспективи приватизації ОПЗ, він заявив, що велике значення має циклічність ринку: "Треба брати період, коли більш стабільне зростання і приймати рішення. Годувати цей завод за рахунок держбюджету неправильно. Треба шукати механізми, які допоможуть зберегти кадровий потенціал і сам завод" .

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter