ГоловнаЕкономікаДержава

Розенко: в Кабміні немає остаточного варіанта пенсійної реформи

"Ще йде діалог, йдуть дуже серйозні дискусії".

Розенко: в Кабміні немає остаточного варіанта пенсійної реформи
Фото: dyvys.in

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що Кабінет Міністрів ще не напрацював модель пенсійної реформи, але, на його думку, в ній обов'язково буде введення накопичувальної системи.

Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна.

"На сьогодні остаточного варіанта пенсійної реформи в Кабінеті Міністрів ще немає, ще йде діалог, йдуть дуже серйозні дискусії, робота з фахівцями. Але я ніколи не підтримаю пенсійну реформу без введення повноцінного другого і третього рівнів пенсійного страхування. Усе! Досить популізму, досить загравання невідомо з ким. Українці мають право на гідну пенсію, а її може забезпечити тільки трирівнева пенсійна система", - заявив Розенко.

Міністр вважає, що Україна спізнилася з введенням трирівневої пенсійної системою за формулою 60%-30%-10% (солідарна система, накопичувальна система, недержавне пенсійне страхування) щонайменше на 15 років.

"П'ятнадцять років наші чиновники говорили: не на часі, не сформувалися умови, фондового ринку немає, куди нам це вкладати, немає можливості і т.д., і т.ін. П'ятнадцять років ми чуємо одне й те саме, хоча всі чудово розуміють, що не запрацює нормальний фондовий ринок, поки немає ресурсу. Не запрацюють недержавні пенсійні фонди, поки немає обов'язкової накопичувальної пенсійної систем", - заявив Розенко.

На його думку, кризи 2008-2009 років і 2014-2015 років Україна пережила б значно легше, якби в країні був ресурс накопичувальної пенсійної системи.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter