ГоловнаЕкономікаБізнес

Колектив поліграфкомбінату "Україна" виступив проти призначення на посаду в.о. директора екс-керівника ЄДАПС

"Кажемо відверто, весь колектив шокований і відчуває обурення, якому немає меж".

Колектив держпідприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" з виготовлення цінних паперів" звернувся до президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з листом, в якому висловив своє обурення намірами Кабміну призначити Ігоря Когута в. о. голови підприємства. Про це йдеться в листі, опублікованому на офіційному сайті підприємства.

У поліграфкомбінаті просять підтримати позицію НБУ і всього трудового колективу і призначити в. о. голови держпідприємства першого заступника директора Миколу Кокоріна, а потім провести відкритий конкурс.

Щодо Когута, то в листі вказано, що раніше він був директором "ЄДАПС-принт", який входить у консорціум ЄДАПС.

Як стверджують співробітники Поліграфкомбінату "Україна", ЄДАПС раніше використовував їх підприємство як субпідрядника і практично довів його до межі банкрутства.

Також у листі йдеться про те, що ЄДАПС у своїй роботі використовує "корупційні кошти для досягнення цілей", а головна мета консорціуму - знищити Поліграфкомбінат "Україна".

"Громадянам України добре відомі методи роботи консорціуму ЄДАПС: численні корупційні скандали, патентування дизайну зразків державних документів, безконтрольний друк документів, що посвідчують особу, маніпуляції з конфіденційними даними громадян і їх можливий "злив" службам країни-агресора... Шановний пане президенте, наш трудовий колектив пишається своїм підприємством, і тому в нас немає права допустити такого свавілля, яке призведе до руйнування підприємства та зведе нанівець усе, чого досягнуто такою важкою працею. Наші співробітники стояли на Майдані, воювали в АТО, і ми щиро віримо, що наша точка зору повинна бути почута", - йдеться у зверненні колективу.

У листі також називають намір призначити Когута "цинічною зрадою національних інтересів" і "зневагою честі і гідності трудового народу".

Раніше з неофіційних джерел стало відомо, що Кабінет Міністрів затвердив на посаду директора державного підприємства "Поліграфкомбінат "Україна" Ігоря Когута, раніше - директора ТОВ "Укрспецполіграфія" (консорціум ЄДАПС), а також керівника компанії "ЄДАПС-принт".

За даними джерела, питання про призначення одіозного підприємця було проголосоване з голосу - з подачі першого віце-прем'єра Степана Кубіва, і зараз ніяких документів у відділі кадрів стосовно Когута немає. "Можу з повною упевненістю сказати, що це призначення не погоджувалося ні в одному підрозділі Кабінету Міністрів, та й не могло бути погоджене, адже людина з такою "вислугою" банально не пройшла б спецперевірку", - стверджує співрозмовник.

Як повідомляли раніше, крісло керівника ДП "Поліграфкомбінат "Україна" виявилося вакантним після того, як попередній директор підприємства Максим Степанов переміг у конкурсі на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації.

Консорціум ЄДАПС - одне з найбільших сумнозвісних утворень періоду Януковича, що друкували за завищеними цінами паспорти, водійські посвідчення, акцизні марки та голограми. Причому з метою збільшення наживи кількість захищених голограмою документів постійно збільшувалася. Протягом останніх чотирьох років більшість документів суворої звітності (паспорти, посвідчення, акцизні марки тощо) почав друкувати ПК "Україна", інші скасували через непотрібність.

Восени Верховна Рада законом забрала "Поліграфічний комбінат "Україна" в Нацбанку і передала його у сферу управління Міністерства фінансів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter