ГоловнаЕкономікаДержава

"Газпром" виставив Україні рахунок на $5,3 млрд за некуплений газ

Відзначають, що "Нафтогаз" зобов'язаний оплатити його впродовж 10 днів.

"Газпром" виставив Україні рахунок на $5,3 млрд за некуплений газ
Фото: EPA/UPG

Російський газовий монополіст "Газпром" виставив "Нафтогазу України" за 2016 рік рахунок за недобір газу на суму $5,3 млрд за правилом "бери або плати".

Про це повідомляє "Интерфакс".

Відзначають, що Україна зобов'язана сплатити його впродовж 10 днів. Окрім того, в разі залучення цієї суми до раніше заявлених у Стокгольмському суді вимог, сума може збільшитися до $37 млрд, що становить більш ніж половину капіталізації "Газпрому" ($61 млрд).

Згідно з контрактом, "Нафтогаз" зобов'язаний щорічно оплачувати мінімальну річну кількість газу. У першому кварталі 2016 року для "Нафтогазу" не застосовувалася умова "бери або плати" відповідно до тристороннім "зимовим пакетом".

"Бери або плати" - це не просто умова, прописана в контракті. Це основоположний, базовий принцип роботи газової галузі. Він зобов'язує постачальника резервувати видобувні та газотранспортні потужності під законтрактований обсяг газу. Він гарантує, що цей газ буде проданий тільки вказаному в контракті покупцеві", - заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Нагадаємо, Росія вважає, що за контрактом, термін якого закінчується в 2019 році, Україна повинна купувати в "Газпрому" 52 млрд кубометрів газу на рік, причому умова "бери-або-плати" може бути застосована до 41,6 мільярда кубів. Очікують, що сума претензій "Газпрому" до України за недобір газу за контрактом 2009 року до кінця його дії може превищити $60 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter