ГоловнаЕкономікаБізнес

Тариф для теплоелектростанцій ДТЕК рекордно знижений

НКРЕКП запланувала на 2017 рік зниження оптово-ринкової ціни на 15,2%.

Тариф для теплоелектростанцій ДТЕК рекордно знижений
Фото: www.dtek.com

Тариф на електроенергію для теплової генерації за перші 10 днів січня 2017 року знижено до 1,34 грн/кВт-год. Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ДП "Енергоринок", пише "Главком".

Для порівняння, в останній декаді грудня 2016 року тариф для генерувальних компаній ТЕС становив 1,68 грн/кВт-год., наприкінці листопада - 1,78 грн/кВт-год. Як відомо, 70% ТЕС України контролює ДТЕК Ріната Ахметова.

У березні Національна комісія у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення застосувати в Україні новий порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію. Нова методика передбачає визначення ринкової ціни вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до портів України".

На думку директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентина Землянського, формула "Роттердам+" дозволить оптимізувати вугільну галузь, уникнути закриття шахт, а також збереже кошти, призначені для придбання вугілля на внутрішньому ринку.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 1 січня 2017 року знизила оптово-ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії на 10%. З 1 квітня планується зниження ОРЦ ще на 5,8%. У третьому-четвертому кварталах поточного року ОРЦ планується підтримувати на тому ж рівні. Таким чином, в цілому, НКРЕКП запланувала на 2017 рік зниження ОРЦ на 15,2%.

Як повідомлялося раніше, збиток "ДТЕК Енерго", що забезпечує управління активами у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції енергохолдингу ДТЕК, у січні-червні 2016 року склав 8,135 млрд грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter