ГоловнаЕкономікаФінанси

Сологуб: облікова ставка НБУ буде змінюватися повільніше

Також ставка може не змінюватися, як це вже було в грудні 2016 року.

Сологуб: облікова ставка НБУ буде змінюватися повільніше
Фото: Сергей Нужненко

Облікова ставка Нацбанку України, від якої залежать кредитні і депозитні ставки в комерційних банках, тепер буде змінюватися повільніше або не буде змінюватися взагалі, заявив в інтерв'ю LB.ua заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Ми зараз зі стабільного циклу зниження ставок вийшли й увійшли в більш-менш нормальний, стабільний бізнес-цикл, де ставка буде змінюватися повільніше. Або може взагалі не змінюватися, як це було в грудні. І тут важливо далі забезпечити цей рух монетарної трансмісії. Щоб будь-який, навіть цілком незначний рух Нацбанку, ринок розумів", - сказав Сологуб.

У березні 2015 року нова команда НБУ різко підняла облікову ставку з 19,5% до 30%, після чого поступово знизила її до 14% наприкінці жовтня 2016 року. У грудні Нацбанк залишив ставку на колишньому рівні через ризики для цінової стабільності.

Облікові ставки переглядає Правління НБУ на засіданнях з приводу монетарної політики, наступне засідання заплановано на 26 січня. Графік засідань опубліковано на сайті українського центробанку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter